Osobní převzetí na poště není nutné

Nynější rušení poštovních poboček je vhodnou příležitostí pro změnu výplaty důchodu. Už dávno přece není nutné chodit si pro peníze osobně na poštu. Mnohem rychlejší, pohodlnější a bezpečnější je nastavit si pravidelné vyplácení důchodu na účet v bance. Člověku tak odpadne povinnost chodit každý měsíc na poštu a nosit v kapse větší obnos peněz.

O peníze na účtu nepřijdete

„Na prostředky uložené v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách – lidově „kampeličkách“ – se vztahuje zákonné pojištění vkladů. V málo pravděpodobném případě pádu banky tak zákazníci dostanou svůj vklad zpět, a to už do sedmi pracovních dní,“ uvádí výkonná ředitelka Garančního systému finančního trhu Renáta Kadlecová.

Šárka Nevoralová
Čtenářská poradna: Banky myslí i na lidi s postižením

Je to právě tento subjekt, který zajišťuje pojištění vkladů v České republice.

Pojištěny jsou vklady až do výše sto tisíc eur, což je v přepočtu zhruba dva a půl milionu korun. Tato výše je jednotná v celé Evropské unii.

Změnit si způsob výplaty důchodu je přitom velmi snadné. Stačí zajít na okresní správu sociálního zabezpečení a vyplnit žádost o vyplácení důchodu poukazem na bankovní účet v České republice.