“Žijeme v době, kdy na ulicích jezdí samořídící auta a Elon Musk plánuje kolonizovat Mars. Učetnictví se však stále nachází v papírovém středověku,“ říká Karin Fuentesová, zakladatelka společnosti Digitoo. 

Účetní jen kontroluje

Umělá inteligence rozezná faktury a účtenky, které manažeři vidí v reálném čase. Díky platformě Digitoo navíc podnik ušetří až 78 procent nákladů na zpracování faktury či účtenky. Pro zákazníky Raiffeisenbank spolupráce přináší úsporu času a automatizaci celého procesu zpracování účetních dokladů. Pro Raiffeisenbank tvoří korporátní bankovnictví významnou část činnosti.

Peníze. Ilustrační snímek
Raiffeisenbank zavádí do služeb firemním zákazníkům umělou inteligenci

 Díky umělé inteligenci je nástroj Digitoo schopný přečíst a přepsat vložený účetní doklad. Kliknutím potom uživatel přenese údaje do účetního systému. Služba umožňuje přijímat faktury digitálně v několika formátech. Následuje automatické skenování dokumentů a přepisování faktur do tabulek či účetních systémů. Umělá inteligence extrahuje údaje z faktur, provádí jednoduché jednoduché víceúrovňové schvalování a přiřazuje účetní kódy středisek. Úkolem účetního je pouze konečná kontrola.

Spolehlivý pomocník

Umělá inteligence funguje na principu učení, proto se platforma uživatele zeptá na schválení a příště už úkony uskuteční sama. Díky průběžnému zasílání dokladů do systému Digitoo lze navíc číst data ve firemním systému v reálném čase. To umožňuje manažerům, aby měli přehled o peněžním toku, závazcích a finančním stavu firmy během pár kliknutí. 

Jaroslav KravčenkoJaroslav KravčenkoZdroj: Raiffeisen„Na setkání s klienty si často všímám neefektivnost účetnictví. Papírové účetní doklady zabírají spoustu místa, vytváří duplicitní položky, musí se manuálně párovat a podobně. Digitoo s tímto problémem pomůže, umělá inteligence má navíc ohromnou úspěšnost.  Spolupráci s majiteli účtů u nás testujeme vždy jak ve fázi nápadu, tak ve fázi provozu, což je za mě klíčem k úspěchu,“ říká k tomu korporátní produktový manažer Raiffeisenbank Jaroslav Kravčenko.

S využitím umělé inteligence, která se stále častěji stává běžným nástrojem, banka velice efektivně nabízí zájemcům snazší postup a velkou úsporu času. Podnikatelé jsou pro banku z hlediska vynaložené práce mimořádně nároční, proto se Raiffeisenbank rozhodla, že zmíněný nástroj podpoří.