pro nejmenší

Připravit několik paprikových lodiček není vůbec těžké. Stačí si předem nachystat vše potřebné a pak se s chutí pustit do práce. Výsledek bude stát za to! Nejenže si na nich pochutnáte, ale navíc si užijete také spoustu legrace při jejich přípravě. Co budete potřebovat: papriky, šunku, tvrdý sýr, vajíčka natvrdo, salám, mrkev, rajčata, zelené olivy, celý pepř, tyčinky, párátka

ROZŘÍZNEME NAPŮL větší papriku a odstraníme z ní všechna zrníčka. Její vnitřek vysteleme šunkou. Potom ze špalíků sýra uděláme v lodičce sedátka.

PANÁČKA
vyrobíme z vajíčka natvrdo. Čepičku vytvoří kornoutek ze salámu, který přichytíme k vajíčku párátkem. Vlasy mu uděláme z proužků mrkve, oči z kuliček pepře a nos také z mrkve. Na pusu uděláme nožem zářez a vtlačíme do něj kousek rajčete.

Veslaře posadíme do lodičky. Po stranách vajíčka uděláme zářezy a do nich zasuneme proužky papriky jako ruce. Pod ně vsuneme vesla z tyčinek.

DO LODIČKY uděláme zářezy na uchycení vesel. Nakonec přiděláme panáčkovi nohy. Vytvoříme je z kousků mrkve a oliv.
Máte–li dost fantazie, zkuste vytvořit i jiné figurky.

Povedou–li se vám, pošlete nám obrázky i s návodem na adresu mojehoby@denik.cz nebo poštou na Deník, Belgická 38, 120 00, Praha 2 a nezapomeňte připsat svou adresu a telefon. Otištěné nápady honorujeme.

TIP: Nápad jsme převzali z knížky Michaly Šmikmátorové Nápady na jaro a léto. Vydal Computer Press, 169 Kč tel.800555513, www.knihy.cpress.cz).