Nejen sklízíme


Stále je co sklízet, ale musíme také sít a sázet: l když nyní vysadíme černý kořen, budeme ho sklízet příští rok uprostřed jara, l podobně dopadneme s mangoldem pěstovaným pro řapíky, l založit můžeme také nový jahodový záhon – ale jen tehdy, když při suchu můžeme nové rostlinky zalévat, l rajčata už moc nových plodů nevytvoří – proto jim odstraníme vrcholové výhony, aby dál nekvetla a vytvořila co největší plody, l k póru přihrneme zem, abychom sklízeli co nejdelší vybělené řapíky.

Co se sklepem


Péči si zaslouží i okrasná zahrada – nezapomínáme na pletí, naposledy také pohnojíme trvalky. Z lilií sesbíráme pacibulky a vysejeme do truhlíku. Vtéto době sázíme cibule lilie bělostné – ještě do podzimu vytvoří přezimující růžice listů. Je třeba si včas připravit i prostory, v nichž budeme v zimě skladovat úrodu. Sklep nejdříve uklidíme vybílíme a pak zapálíme sirné knoty.

Necháme je působit v uzavřené místnosti 24 hodin.
Kdo si chce v zimě vyzdobit byt, nařeže vhodné letničky a v průvanu je rychle „hlavou“ dolů usuší.

FUCHSIE

Začátkem září je lze množit z řízků získaných z postranních výhonků. Vylomíme je i s částí hlavní větévky tak, aby na řízku zůstala část z hlavního stonku. Osm až deset centimetrů dlouhý řízek se třemi až čtyřmi „patry“ listů namočíme do stimulátoru a pak vložíme do substrátu a přitlačíme.