Kdo má autorádio s odstranitelným předním panelem, měl by jej důsledně odnášet. Zbytečná chyba je, když odstraníte panel rádia, ale uložíte jej do palubní přihrádky. Tu zloděj totiž zcela jistě otevře. Správné je nejen panel odnést, ale také nechat viditelně otevřenou přihrádku (toto doporučení ostatně platí i pro roletu zavazadlového prostoru).

Výstražné samolepky

Výrobci autorádií vymýšlejí stále důmyslnější technické překážky proti zlodějům. Přehrávače jsou zabezpečeny kódováním, které znemožňuje jejich opětovné zapojení po neodborném odstranění z vozu. Aby upozornili na skutečnost, že je rádio tímto způsobem chráněno, dodávají výrobci v balení také sadu výstražných samolepek na okno. Jejich vylepení důrazně doporučujeme.

Můžete tak zabránit nejen poškození autorádia, ale i rozbití oken či vylomení zámků. Dobrým pomocníkem proti nenechavcům je také alarm, nejlépe takový, který chrání i vnitřní prostor vozu. Pokud nemůžete své auto parkovat na hlídaném parkovišti nebo v zamčené garáži, odstavte jej alespoň na dobře viditelná místa. Nejlépe před vchod či okna obytných budov.

Pro kompletní ochranu však doporučujeme havarijní pojištění vozidla, které se vztahuje nejen na živelní pohromy či odcizení, ale i na případy vandalismu. Často totiž škoda způsobená při vloupání (rozbitá okénka, zámky, dveře) převyšuje škody, které vznikly odcizením například sady CD.

Kdo má drahé autorádio či jiné věci, může využít pojištění nestandardní výbavy. To se týká věcí, jejichž hodnota přesahuje 30 000 korun.