Celá akce je přístupná veřejnosti a hlavní turnaj doplňuje řada herních klání pro začátečníky. Zúčastnit se jich tedy mohou i vaše ratolesti.

Na hlavní turnaj přijede na 2000 nejlepších světových hráčů, vítězové si rozdělí dotaci 600 tisíc korun. Na své si však přijdou i ti, kteří změří své síly v turnajích pro začátečníky.

Ač nebudou platit žádné startovné, dostanou všichni od pořadatelů balíčky karet a další dárky s tematikou hry Magic. Program víkendu a další informace najdete na internetové adrese www.hraj.cz.

Hra Magic vznikla v roce 1991. Od té doby kouzlu pitoreskních obrázků na těchto kartách propadlo ve světě přes šest milionů hráčů, v Česku jich je minimálně 25 tisíc. Na rozdíl od rozšířených počítačových her však příznivci Magiku nevysedávají u blikajícího monitoru počítače. Občanské sdružení

Hraj.cz pro ně totiž organizuje v průběhu celého roku stovky amatérských turnajů po celé republice. Řada prodejen stolních her navíc nabízí hráčům prostor k setkávání a hraní každý den, kdy mají otevřeno.

Hráči nastupují k partii s balíčkem 60 karet. Ten si sami sestaví z karet, jež si průběžně kupují, protože Magic je sběratelská hra. Kdo chce vyhrát, musí soupeři sebrat 20 životů. Není to ovšem nijak jednoduché, protože každá karta má jinou sílu a jiné schopnosti a v prodeji je více než osm tisíc jednotlivých typů. Svou strategii soupeři promýšlejí na několik tahů dopředu, podobně jako v šachách.

Protože karty se prodávají v balíčcích náhodně namíchané, hráči si je mezi sebou vyměňují. Ovšem ty nejsilnější se prodávají v aukcích, kde jejich cena může dosáhnout až 200 tisíc korun za jednu. Na opačné straně jsou základní balíčky, které budete svému dítěti možná kupovat i vy. Ty přijdou jen na dvě stovky.