Snahu pokořit v pátek rekord z roku 2008, kdy bylo vypuštěno přes 100 tisíc balonků, podpoří také města na Karvinsku.

V Orlové balónky odletí z náměstí 28. října. Sraz účastníků je ve 14.30 hodin.

„Balonky napuštěné heliem dostanou děti zdarma a všechny budou vypuštěny přesně v 15 hodin a 15 minut. Ani tentokrát nebude chybět bohatý doprovodný program. Vystoupí zpěvačky Markéta Konvičková a Eliška Mrázová, alias Elis, dále se představí dětský pěvecký sbor Sněženka a divadélko Křesadlo. Na ledové ploše přímo na náměstí proběhne hokejová exhibice," informovala ředitelka Domu kultury města Orlové Izabela Kapiasová.

V Havířově se budou balónky vypouštět z náměstí Republiky. Sraz účastníků je rovněž ve 14.30 hodin. „Speciální modré balonky určené pro tuto příležitost se budou nafukovat už po té druhé hodině odpolední, a tak jako ve všech zúčastněných městech se vypustí v jeden okamžik. Na balonek mohou děti napsat jakýkoliv vzkaz Ježíškovi," řekl Deníku vedoucí havířovských skautů Ivan Fabík.

V Českém Těšíně pořádá vypouštění balonků pro Ježíška Mateřské centrum Šťastné srdce. Program začne už ve 14.15 hodin v parku A. Sikory.

„O zábavu se postará cirkus a balonky budou dětem rozdávat dva andělé na chůdách. V doprovodném programu dále vystoupí děti z českotěšínské základní umělecké školy a další zpěváci, kteří zazpívají koledy. Pak se naladí Rádio Impuls, které vyhlásí okamžik vypuštění balonků," sdělila Marcela Pščolková z Mateřského centra Šťastné srdce.

Pro děti bude připraven také kočár s koňmi, poník a sladké překvapení. Kdo chce rekord podpořit, musí balonek vypustit přesně v 15.15 hodin. Balonky vypuštěné dříve nebo později se sčítat nebudou.