Letos se však Otičtí pustili do práce znovu a tentokrát už přijede i agentura specializující se na rekordní zápisy. Na výrobě věnce se již v tuto chvíli pracuje a oficiální měření se uskuteční v rámci oslav Otického adventu už o tomto víkendu.

Předprogram slavností se koná v Oticích v sobotu od 14 do 17 hodin během akce Upeč si svůj perníček. Dojde zde na pečení i prodej zdobených perníků. Hlavní program Otického adventu se poté odehraje v neděli 1. prosince. Od 10 do 16 hodin se bude pokračovat v pečení, k vidění ale bude i výstava perníků či expozice expozice dětských hraček minulosti, ukázky paličkování a mnoho dalšího.

Od 11 hodin až do vyprodání zásob se mohou navíc návštěvníci těšit z nabídky vánočních staroslezských i současných pokrmů všeho druhu. V 16.45 zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den přeměří adventní věnec a vyřknou ortel, zda se jedná o nový český rekord.

Přesně v 17 hodin pak oslavy završí rozsvícení obecního vánočního stromu, u něhož bude sváteční atmosféru dokreslovat vystoupení zdejšího ženského pěveckého sboru.