K takovým matadorům, kteří se každoročně již po dobu sedmnácti let snaží o prázdninách zabavit děti, patří Tábornický klub Fantazie z Frýdlantu nad Ostravicí. Ten letos láká na týdenní akci s názvem Piráti z Karibiku.

„Naše tábory vedeme zálesáckým způsobem, kdy účastníci spí ve stanech s podsadami a stravují se v polní kuchyni," prozradila Michaela Karasová, která má s táborovými aktivitami bohaté zkušenosti. Jako dítě byla tábory doslova odchovaná a nyní je táborovou vedoucí a náčelnicí klubu.

„Snažíme se dětem pokaždé připravit nové a originální věci. I když se tábory konají na území České republiky, nechybí například expedice, které rozvíjejí vědomosti z oblasti turistiky, táboření nebo pohybové a smyslové dovednosti. Jde nám především o prožitky, na které by děti mohly v dospělosti vzpomínat," doplnila vedoucí tábora, kde každý má možnost naučit se nejen lásce k přírodě. „Táborníky seznamujeme také s ekologií, vedeme je k samostatnosti, soudržnosti, odpovědnosti a ke kamarádství. Tento způsob bereme jako životní styl a zkušenosti se snažíme předávat dál," řekla Michaela Karasová.

Kdo by tedy na tomto táboře hledal například známé hosty či zpěváky, je na špatné adrese.

„Pořádání našich táborů není komerční záležitostí. Jde o setkání dětí a kamarádů při společně strávených letních dnech. Chceme si užít legrace, her, naučit se něco nového a také dětem vštípit základní dovednosti přežití v přírodě, principy férové hry a ohledu k bližnímu. Snažíme se o individuální přístup ke každému dítěti tak, aby na táboře vládla rodinná atmosféra. Proto koncipujeme tábor maximálně pro dvacet dětí," upřesnila Michaela Karasová s tím, že termín letošního tábora připadá na 4. až 11. srpna. Pro všechny, kdo rádi poznávají nové lidi a chtějí se zdokonalit v angličtině, je připraven English Camp 2012, který se uskuteční ve dvou termínech: 8 až 13. 7. a 15. až 20. 7.

„Letos se campy budou konat v Písku u Jablunkova. Jako každým rokem přijede tým Američanů z Arizony s kompletním programem výuky a plný energie a dobrých nápadů. Jejich hodiny jsou plné zábavy, ale nejlepší je stejně komunikace v běžných situacích. Možná neznáte všechny gramatické výjimky, ale to nevadí, když budete řešit, jaký je rozdíl mezi americkým a evropským fotbalem, stejně je nebudete potřebovat. Večery jsou časem setkání u táboráku nebo společných programů, které jsou plné her a scének, ale i zamyšlení nad aktuálním tématem dne," navnadil Janusz Sikora s tím, že anglické tábory organizují pod záštitou Evangelizačního centra M.I.S.E. při Slezské církvi evangelické a.v. a Křesťanském společenství.