Správce ráno našel na sjezdovce pohozený odpadkový koš, odpadky rozházené po celém svahu i promenádním chodníku. Především však zjistil, že někdo přeřezal nekonečné lano a kus ho ukradl.

„Je to neskutečný vandalismus. Vlek tady provozujeme především pro děti. V provozu je každý den zcela zdarma a pak se najde někdo, kdo zařízení poškodí. Lano, které je spletené jako nekonečné, bylo přeřezáno a velký kus ho chybí. Cena takového lana činí téměř pět tisíc korun. Podobný vandalismus provoz vleku prodražuje," řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení, která Václav Wicher.

Právě SSRZ vlek na sjezdovce provozuje. Veřejnosti, především dětem, je vlek k dispozici zcela zdarma a to každý den od rána až do setmění, pokud je na svahu dostatečná sněhová vrstva.

„Máme ještě jedno náhradní lano z loňska. V průběhu týdne ho vyměníme, aby o víkendu mohl být vlek v provozu," dodal Wicher.

Na jméno vandalům nemohl při pohledu na sjezdovku přijít ani místní pejskař: „Chodím tady každý den několikrát. I v neděli večer jsem tady byl venčit psa a vlek byl v pořádku. Teď ráno koukám, a na sjezdovce jsou odpadky a lano je přeřezané. Na svědomí to má určitě omladina, která tady v okolí poškozuje značky, vyvrací kontejnery a po všem sprejuje."

Čtěte také: Lanový vlek na městské sjezdovce slouží nejen dětem