„Otevřený dopis občanům Bruzovic“ někdo rozšířil do domácností, na zastávky i do sousedních Sedlišť.

Neznámý „nespokojený občan“ mimo jiné tvrdí, že „starosta porušil zákon“, a je tedy možné na něj podat trestní oznámení. Pisatel, jenž má zřejmě chemické vzdělání, v dopise lidi straší tím, že od prvního pololetí roku 2012 má balírna léčiv přejít na výrobu chemikálií.

V materiálu se to hemží pojmy jako „kontaminované plyny“, „kontaminovaná voda“, „tuny toxických (smrtelně jedovatých) a vysoce hořlavých chemikálií“, „únik chloru“. Vše korunuje tvrzení, že studie odhaduje spotřebu rozpouštědel na 12 tun ročně, z toho část prý má skončit v ovzduší.

„Zákon byl dodržen, jsou tam naprosto nesmyslné věci,“ řekl k anonymu starosta Bruzovic Antonín Kwaczek. Na dopis reagoval v aktuálním občasníku, kde vysvětlil, že informace, která se týká firmy GNB chem, byla na úřední desce od 27. února. Dodal, že v občasníku je neobvyklé a technicky nemožné zveřejňovat vše z úřední desky. „To by musel vycházet třikrát za měsíc,“ upozornil. Soudí, že firma není problémová.

Redakce oslovila i Radomíra Golku, výrobního ředitele bruzovické provozovny společnosti GNB chem. Ten byl rád za možnost dopis okomentovat. „Je mi smutno z toho, že až téměř po dvaceti letech působení naši malé společnosti v krásné vesničce Bruzovice se najdou erudovaní kolegové, kteří díky svému chemickému vzdělání mají zájem cíleně vzbuzovat v důvěřivých obyvatelích přirozený strach z kvalifikované chemie,“ sdělil.