Po dvouleté pauze, kdy se akce u vodní nádrže konat nemohla, protože se kvůli kompletnímu vyčištění musela vypustit, byl zájem ze strany veřejnosti i přes občasné dešťové přeháňky enormní.

„Během celého dne na Baškohrátky dorazilo asi tři a půl tisíce lidí všech věkových kategorií, což je opravdu skvělá návštěva. Diváci si nemohli nechat ujít oblíbenou soutěž netradičních plavidel, kterých se letos přihlásilo osm. Nakonec se z celkového vítězství radoval tým Kámen v podání místních neandrtálců. Radovat se mohli nejen z věcných cen, ale i z pětitisícové částky. Na druhém místě skončili Simpsonovi, bronzovou příčku obsadil Náš svět," prozradil všechny medailisty hlavní organizátor Baškohrátek David Blahut s tím, že žádná loď naštěstí nešla ke dnu.

Kámen Deníku

Zástupce vítězného týmu Kámen Deníku přiblížil, jak dlouho se dřevěné plavidlo vyrábělo. „Do pracovního procesu se zapojily čtyři rodiny. Za dva týdny bylo hotové. Pracovat jsme mohli vždy až po příchodu ze zaměstnání. Vzali jsme si s sebou všechno k přežití. Máme tady kozu, mléko i maso. Přímo na loďce opékáme králíka. Vyhrané penízky využijeme při stavbě chaty," rozplýval se šestatřicetiletý Aleš Ludvík z Hodoňovic.

Odpolední program pokračoval pokusem o zápis do České knihy rekordů. „Snažili jsme se vytvořit co největší erb obce z přítomných návštěvníků akce. Nakonec se nám to podařilo," neskrýval nadšení David Blahut. Na znaku se podílelo 320 lidí. Logo mělo rozměry – 10 krát 12 metrů.

After-party

Děti v dopoledních hodinách pobavilo loutkové představení. Vydovádět se mohly i na nafukovacích atrakcích. Rodiče oceňovali občerstvovací základny plné lahodného jídla a pití.

Následná after-party pod otevřeným nebem se protáhla až dlouho přes půlnoc. O hudební produkci se postaral nejen Brontosauři revival, ale i Roxette tribute band, Wanastowi vjecy revival a kapela R.U.M. rock band. Třešničkou na dortu byl velkolepý ohňostroj. Akci i letos moderoval Vlasta Korec.