Případ se stal 20. září v dopoledních hodinách. „Mužský hlas tehdy na tísňovou linku Policie České republiky oznámil, že uložil bombu v budově jedné z místních bank. Okamžitě se rozběhlo opatření k zajištění bezpečnosti osob v bance a jejím okolí. Po evakuaci bylo přistoupeno k prohlídce objektu, k čemuž byli použiti i speciálně vycvičení psi na vyhledávání pyrotechniky. Po kontrole bylo zjištěno, že prostor je bezpečný a žádný výbušný systém se zde nenachází," přiblížil frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Nastala však situace, kterou nikdo nepředpokládal. Krátce po poledni přišla další zpráva o uložení bomby. Neznámý pisatel zaslal z internetové SMS brány krátkou zprávu, která byla adresována jedné z firem, která sídlí ve stejné budově jako tatáž banka, které vyhrožoval v prvním anonymu, avšak jednalo se o jinou pobočku.

Vše se opakovalo, policisté evakuovali objekt, uzavřeli i příjezdové silnice a začali prohledávat budovy. Vystrašení občané i samotní policisté si oddechli, když mohli na závěr konstatovat, že se jednalo o opakovaně nepravdivé vyhrožování. Policisté rozběhli rozsáhlé šetření. Nakonec byli úspěšní. Po necelém měsíci muže, který vyhrožoval dvěma útoky bombou, našli.

„Je jím šestačtyřicetiletý muž z Ostravska, který však přechodně pobývá právě ve Frýdku-Místku. Anonymním telefonátem chtěl velice zvláštním způsobem získat výmluvu, proč nemohl zrovna v ten den vybrat peníze z účtu. Známým tvrdil, že banky byly uzavřeny z důvodu nahlášení bomby. Neuvědomil si však, že jeho jednání je krátkozraké – a že tak způsobil vážné znepokojení mnoha obyvatelům. Sdělením této nepravdivé a vážné informace navíc naplnil skutkovou podstatu přečinu šíření poplašné zprávy. Za tento delikt hrozí podezřelému muži trest v odnětí svobody až na tři roky. Ten je nyní vyšetřován na svobodě," dodal Vlastimil Starzyk.