Zastupitel Anton Vorek informoval o tom, že sám iniciativně zaslal úřad Moravskoslezského kraje, oddělení dopravy, dotaz týkající se stanoviska kraje k dané problematice.

„Ve vašem stanovisku uvádíte: sdílíme názor příslušného orgánu policie, který konstatoval, že v daném místě rozhled zajištěn je a umístění zrcadla ztrácí význam. Z tohoto důvodu nedoporučujeme jeho umístění," citoval ze svého dopisu Anton Vorek.

Na to podotknul, že z vyjádření Policie ČR, dopravního inspektorátu Nový Jičín, které v dopise na kraj přiložil, se ale nic takového nedočetl. „Naopak tam čtu: Policie ČR, krajské ředitelství, jako orgán státní správy na úseku prevence bezpečnosti a plynulosti silničního provozu z hlediska svých zájmů souhlasí s návrhem umístění dopravního zrcadla," uvedl dále Anton Vorek s tím, že žádal krajského úředníka o vysvětlení.

Starostka Dagmar Novosadová poznamenala, že to, že kraj umístění zrcadla nedoporučuje, neznamená, že to zakazuje. „Kraj zrcadla nedoporučuje, protože oslňují, mohou být zamlžená a zkreslují situaci," poznamenala starostka Kunína.
Dopravní zrcadlo by mělo ukazovat situaci na příjezdu od Fulneku, kde je u zámku zatáčka. To, že by mnoho užitku nepřineslo, si myslí i zastupitel David Krupp.

„Ta zrcadla klamou a jde podle nich těžko odhadnout rychlost auta," vysvětlil.
Anton Vorek nato upozornil, že zejména v sobotu a v neděli, když se ukáže pěkné počasí, projíždějí místem velmi rychle motorkáři. „Bývají tam svatby. Jestli chcete, aby tam někdo někoho zabil…" nastínil Anton Vorek.

K němu se přidal také zastupitel Jaroslav Zezulčík, jenž na zámku Kunín dělá kastelána. „Chodí tam školy, tisíce malých dětí, nemluvě o svatbách. Nemusí to být přímo zrcadlo, ale jakékoliv řešení, které bude přínosem," řekl Jaroslav Zezulčík.
Starostka slíbila, že o záležitosti určitě bude dále jednat s odborníky.