Historicky úplně poprvé se koná výběrový casting na novou Českou Miss v Opavě. Do slezské metropole se tak sjedou dívky z celého kraje, jelikož v žádném jiném městě moravskoslezského regionu se výběrové kolo nekoná.

„Bydliště v Moravskoslezském kraji ale není nezbytné. Na výběrové kolo do Opavy mohou přijet dívky i z jiných měst, které neuspěly v předešlých kolech," vysvětluje za Českou Miss manažerka Tereza Typoltová s tím, že v tuto chvíli nelze říct, kolik dívek z Opavy postoupí do semifinále.

„Záleží, jaké slečny na casting přijdou. Běžná praxe ale je, že jich bývá tři až pět," doplňuje Typoltová.

Pokud dívky v Opavě neuspějí, mohou zkusit štěstí ještě v Pardubicích nebo Praze, kde se konají poslední dva castingy. Ten úplně první se konal v pondělí v Praze a vzešlo z něj osm semifinalistek. „Rozhodli jsme se na prvním castingu vybrat více dívek. Za odvahu," odůvodnila Tereza Typoltová s tím, že semifinalistek bude nakonec zhruba padesát.

Krásky, které přijdou zkusit štěstí v pátek do Bredy, bude hodnotit porota sestavená z Ivy Kubelkové a vítězek předešlých ročníků České Miss Terezy Chlebovské a Gabriely Frankové. Tereza přitom na návštěvu nemusí jezdit z dálky, jelikož pochází z nedalekého Krnova.

Pátečním dnem bude provázet Petr Vágner a vystoupí zpěvačka Markéta Konvičková. Dívky už se mohou přihlásit nyní prostřednictvím oficiálních webových stránek nebo facebooku. Po přihlášení jim přijdou instrukce. Pokud se však rozhodnou, že se castingu zúčastní na místě bez předchozího přihlášení, měly by mít s sebou plavky a boty na podpatku.

„Přijít by dívky měly v něčem přiléhavém, aby vynikla postava. Vhodné jsou například upnuté rifle nebo legíny," radí Typoltová.

Casting začíná ve 13 hodin registrací. Oficiální zahájení je ve 14 hodin a adeptky na Českou Miss budou muset projít třemi koly castingu. V prvním se představí porotě, v druhém se uskuteční promenáda v plavkách a v posledním je čeká rozhovor s porotou. Vyhlášení těch úspěšných proběhne v šestnáct hodin.

Casting je určen slečnám narozeným od 1. listopadu 1990 do 31. prosince 1996 včetně. A jak už je zvykem, musí být svobodné, bezúhonné a bez pornografické minulosti.

„Po deseti úspěšných ročnících České Miss je laťka vysoko a je pro nás velkou výzvou přinést projektu něco nového, a přitom zachovat kontinuitu. V tomto ročníku například vezmeme semifinalistky do Špindlerova Mlýna, finalistky potom na tradiční exotické soustředění, ale i na zimní soustředění do hor, kde je bude čekat řada školení a tréninků," vypočítává novinky ročníku majitelka a ředitelka soutěže Marcela Krplová.

Další změnou letošního roku je jiný systém hlasování. Českou Miss 2015 už nebude volit veřejnost, ale odborná porota, jak je tomu obvykle ve světě. Veřejnost si pak zvolí Českou Miss World a Českou Miss Earth. „Zásadní novinkou je role patronky České Miss. Jsem moc ráda, že ji přijala Iva Kubelková," dodává.

Všech sedm castingových kol bude otevřeno pro veřejnost, takže se na volbu nové miss můžete přijít podívat i vy. Pokud přihlásíte do soutěže svoji sestru, dceru či kamarádku, ona se dostane do finále, získáte deset tisíc korun.

Finální večer, který rozhodne o tom, která ze slečen se stane Českou Miss, se uskuteční 28. března v multifunkční hale Forum Karlín. Přímý přenos bude vysílán na televizi Prima.