Po náročném a velmi komplikovaném pátrání, do kterého se zapojili i experti na genetiku, vyšlo najevo, že mrtvým je šestapadesátiletý bezdomovec. Jak zemřel, se zřejmě nikdy nepodaří zjistit, policie však vyloučila, že by se jednalo o násilnou smrt. Deníku to ve čtvrtek řekl Radim Bena z moravskoslezské policie.

Kriminalisté na místě původně našli zhruba deset kostí, po vyčištění a následném prozkoumání okolí objevili další fragmenty.

Související článek najdete zde: Hrůzný nález v Ostravě: Horkovodní šachta ukrývala lidské ostatky

„Našli jsme třicet tři kostí, které byly odvezeny na ústav soudního lékařství. Bylo zjištěno, že všechny patří jedné osobě. Nepodařilo se však zjistit výšku ani věk. Věděli jsme jen, že se s největší pravděpodobností jedná o muže," řekl Bena s tím, že podle expertízy dotyčný utrpěl zlomeninu nosu, který měl za života placatý a ohnutý vpravo.

Na základě těchto i dalších indicií začali kriminalisté tipovat možné osoby.

„Pátrali jsme i mezi bezdomovci, kteří se tam v minulých letech zdržovali," dodal Bena. Stopy nakonec policisty přivedly až k šestapadesá­tiletému muži, který byl naposledy viděn v únoru loňského roku.

Kriminalističtí experti ze specializovaného pracoviště ve Frýdku-Místku dokázali z úlomku jedné kosti získat vzorek DNA. Ten poté porovnali s DNA žijícího otce vytipovaného muže. Výsledky byly shodné. Policisté navíc našli vzorek DNA bezdomovce i ve své databází. Opět se potvrdila shoda. Kriminalisté tak po necelém měsíci a půl mohli případ uzavřít.

LEBKA

V současné době ale řeší další nález kosterních ostatků. Jak již Deník informoval, fragmenty lebky objevil před několika dny pejskař ve dvorní části domu v Ostravě - celý článek najdete zde.
Ani zde zatím nic nenasvědčuje násilnému činu. Policisté nevylučují, že jde o lebku, kterou mohl mít doma lékař nebo student medicíny, případně sběratel. „Je to možné, nasvědčují tomu některé okolnosti. Budeme rádi za informace od lidí, kteří by k tomu mohli cokoliv uvést," řekl Bena.