Jak takové discgolfové hřiště vypadá, vidíte na fotografiích. Teď si však zkuste představit změněnou krajinu, v níž bude fungovat. Tak především: vybudováno bude na mírném návrší nad pláží v sousedství známé restaurace na břehu Stříbrného jezera. Radnice nechá odstranit náletové dřeviny v blízkém lese a okolí, což prý mimo jiné umožní nezvyklé výhledy na Opavu.

O útočiště tak zde mimochodem přijdou nudisté a ti, kterým lesík sloužil jako toaleta. „Hřiště bude mít rozlohu jednoho až dvou hektarů, prostoru je tam dost," nechal se slyšet náměstek primátora Dalibor Halátek (SOS pro Opavu), který discgolfové hřiště v našem městě prosazuje a sám tento sport provozuje.

DiscGolf je rozšířený po celém světě. V kraji jsou už dvě sportoviště v Ostravě a Havířově.

Hřiště u Sádráku bude mít devět košů, do nichž házíte disk, přičemž vzdálenost od odhoziště ke koši je 120 metrů. Podle Halátka jde o nenáročnou aktivitu pro všechny věkové kategorie.

Vybudování hřiště nebude podle radnice zas tak drahé, jeho cena je tři sta tisíc korun, jeden disk stojí dvě stě korun. Disky budou k dostání v Informačním centru pod Hláskou, k zapůjčení v restauraci u Stříbrného jezera, distribuovány by měly být i ve školách.

Otevření hřiště není rovněž žádnou hudbou budoucnosti, stát by se tak mělo už letos v listopadu. Starat se o něho budou discgolfoví nadšenci, kteří mají v plánu založit občanské sdružení a pořádat zde také různé akce. „Kolem discgolfu se v našem městě tvoří silná komunita lidí. Na starosti budou mít i hlídání tohoto hřiště před zloději," dodal Halátek.

Discgolfová hřiště fungují například v Novém Jičíně, Havířově, Přerově, Konopišti a jinde.

Discgolf je obdoba klasického golfu, kdy míčky a hole nahrazují létající talíře.

Co je to discgolfDiscgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů.

Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku). Jamku tvoří většinou ocelový koš, postačí však i strom, pařez nebo dřevěný kůl zatlučený do země. Průměrná vzdálenost jamky bývá kolem 100 až 120 metrů a dá se časem dosáhnout třemi (případně i dvěma) hody.

Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil, a pokračuje, dokud netrefí cíl. Na každý hod si vybere talíř, který se mu hodí (podobně jako golfista mění hole). Hřiště bývá navrženo tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře, případně vodní plochy. Vítězem je ten, kdo dokončí celé hřiště (většinou sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) nejmenším počtem hodů.

Na rozdíl od klasického golfu nepotřebujete drahé náčiní, pro začátek vystačíte s jedním diskem. Nemusíte být členem golfového klubu a platit poplatky za vstup na hřiště. Discgolf může hrát každý. Je to ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti.

zdroj: wikipedie