Mančářová byla mimo jiné uznána vinnou z trestného činu loupeže. Koncem června loňského roku v centru Ostravy přepadla čtyřicetiletou ženu, která kolem páté hodiny ranní procházela centrem Ostravy na tramvaj. Mančářová se zrovna vracela z baru, kde po práci strávila několik hodin a popíjela alkohol. Opilá dívka oběť zezadu srazila na chodník a hlavou jí nejméně osmkrát udeřila o zem, z toho jedenkrát o obrubník. Z kabelky jí vzala peněženku s platebními kartami, prostřednictvím kterých se poté neúspěšně pokusila vybrat hotovost.

Oběť utrpěla řadu zranění včetně zlomeniny nosu. Ještě horší však byly psychické následky, jež si ponese celý život. Bere silná antidepresiva, bojí se vycházet mezi lidi, má úzkostné stavy. Událost ovlivnila i její rodinný život.

„Nikdy se mi nic podobného nestalo. Až dosud jsem vedla normální, obyčejný život. Ten je minulostí," uvedla přepadená žena, která se z hrůzného zážitku dodnes nedokázala vzpamatovat.

„Vrací se mi to ve snech. Bojím se jít do práce. Mám strach z lidí. Cítím úzkost," řekla žena, jež po několika týdnech nastoupila do zaměstnání. „Mám čtyři děti. Chtěla jsem jít co nejrychleji do práce," vysvětlila. Zpočátku se zdálo, že situaci zvládne. Později se ale zhroutila.

Mančářová před soudem prohlásila, že svého činu lituje. „Strašně mě to mrzí. Chtěla bych se omluvit," řekla během soudního jednání. Na detaily útoku si kvůli silné opilosti údajně nepamatuje.

Jak při zdůvodnění rozsudku uvedl předseda senátu Martin Kaňok, při zahájení hlavního líčení se zdálo, že před soudem stanula dívka, která se jen shodou okolností dostala před soud. „Na první pohled se to jevilo jako absolutní exces mladé ženy," řekl soudce. Při dalším zkoumání se však ukázalo, že situace je poněkud jiná. Mančářovou kvůli napadání lidí řešila v minulosti přestupková komise. Kromě toho má na svědomí krádež a porušování domovní svobody. Navíc v době, kdy již byla stíhána za výše zmíněné přepadení, si na své konto připsala další loupež. Tímto případem se zabývá Okresní soud v Ostravě. „Obraz obžalované se nám po těchto zjištěních podstatně změnil," konstatoval předseda senátu.

Mančářové hrozilo pět až dvanáct let vězení. Soud jí nakonec uložil pět a půl roku ve věznici s ostrahou. Mančářová trest na místě přijala. Státní zástupkyně si nechala lhůtu na odvolání.