Za zatím nezjištěných okolností se na zdejším přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži střetl motorový vlak s osobním automobilem Ford Ka.

Vlak byl na cestě z Opavy do Jakartovic a v inkriminovanou dobu se v něm nenacházeli žádní cestující. Záchranáři si převzali do péče „pouze" řidiče auta.

„Jednalo se o třiatřicetiletého muže, který utrpěl středně těžké zranění hlavy. Byl při vědomí a komunikoval. Záchranáři jej následně předali do péče na chirurgii ve Slezské nemocnici v Opavě," sděluje mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. „Členové opavského sboru zabezpečili havarované vozidlo před požárem a zkontrolovali, zda neunikají provozní kapaliny. Po příjezdu drážních hasičů jim místo nehody předali," uvádí tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Železniční trať mezi Opavou a Jakartovicemi byla uzavřena a pro cestující byla zřízena náhradní autobusová doprava. Uzávěra trvala zhruba do tři čtvrtě na devět ráno.

Na vlaku byla způsobena škoda 50 tisíc a na trati 5 tisíc. „Šetřením na místě mimořádné události Drážní inspekce zjistila, že rozhledové poměry na železničním přejezdu odpovídají aktuálně platné normě. Příčina střetnutí bude pravděpodobně mimo železnici," doplňuje za Drážní inspekci její tiskový mluvčí Martin Drápal.

Celá událost se nadále šetří.