Ukázky vojenské, hasičské, stavební, komunální, zemědělské i jiné techniky mohou zítra a v neděli 5. června vidět návštěvníci, jež zavítají do Kopřivnice. Oba víkendové dny tam budou patřit dalšímu ročníku interaktivní přehlídky techniky, na které se bude prezentovat více než pět desítek firem a společností, jež technické vybavení vyrábějí nebo využívají při své práci.

ZPŘÍSTUPNĚNÍ PROVOZŮ KOPŘIVNICKÝCH FIREM

Dvoudenní akce, která začne v 9 hodin a na kterou je vstup zdarma, přinese s sebou také řadu novinek a bohatý doprovodný program, plný hudebních vystoupení a zábavných atrakcí. První letošní novinkou bude dvoudenní zpřístupnění provozů společností Tatra Trucks, Tawesco a Tatra Defence Vehicle.

„Minulý rok byl o prohlídku hlavní montážní linky společnosti Tatra enormní zájem, proto jsme se snažili návštěvníkům vyjít vstříc a provoz otevřít po oba dny konání přehlídky," vysvětlil hlavní organizátor akce Pavel Farda s tím, že prohlédnout si výrobní prostory bude možné v době od 10 do 15 hodin. Druhou novinku přivítají zejména ti návštěvníci, kteří vyrazí na polygon na kole. Pro bezpečné odložení jejich dopravního prostředku bude sloužit hlídaná kolárna.

Doprovodný program akce slibuje spoustu adrenalinových atrakcí i předváděcí jízdy ve vozidlech Tatra. Návštěvníci se budou moci projet ve vozech Ferrari a Lamborghini nebo obrněným transportérem, vyzkoušet si simulátor nárazu a převrácení ve vozidle nebo se proletět vrtulníkem. Chybět nebudou ani čtyřkolky, motokáry či rádiem řízené modely. Děti i dospělí si budou moci také prohlédnout dakarské speciály, a to u příležitosti třicátého výročí účasti automobilky Tatra Trucks na Dakaru.

Po oba víkendové dny bude zajímavý také hudební program, při kterém se na pódiu vystřídají zpěváci i tanečníci.

„V dopoledních hodinách se návštěvníkům, zhruba od desíti hodin, představí místní taneční spolky, mateřské školy či větší nebo menší zpěváci, odpoledne bude, jak v sobotu, tak v neděli, patřit známým jménům," řekla k programu mluvčí města Kopřivnice Jana Hromočuková. Zatímco hlavní hvězdou sobotního dne bude zpěvačka Celeste Buckingham, v neděli se kopřivnickému publiku představí místní rodačka Lo Hrůzová a také zpěvák Marek Ztracený s kapelou.

BEZPLATNÁ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Pořadatelé upozorňují návštěvníky, že v době konání akce mohou využít také bezplatnou autobusovou dopravu, která bude vyjíždět každou půlhodinu od budovy polikliniky u kopřivnického vlakového nádraží. Automobily mohou na místo konání akce vjíždět branou číslo 6, a to ve směru od průmyslového parku, a chodci se do areálu tradičně dostanou branou číslo 5.

Ivana Reková