Slavnosti se budou konat od pátku 5. září do neděle 7. září v areálu městské sportovní haly. Program je sestaven tak, aby vyhovoval všem generacím.

„K dnešnímu dni platí program v takové podobě, v jaké byl představen. Nedošlo k žádným změnám, nikdo se z programu neodhlásil," potvrdila Deníku Monika Hrabalová z Městského kulturního střediska.

V pátek začíná program na hlavním pódiu v 17.30 hodin, kdy vystoupí skupina Mňága a Žďorp. Následovat budou kapely Nebe, Divokej Bill, Iron Maiden revival a nizozemští Within Temptation.

V sobotu mohou návštěvníci přijít do areálu už v poledne. Program bude moderovat herec Petr Rychlý. Ve 12.15 hod. zahájí hudební program ostravská Janáčkova filharmonie, která bude hodinu hrát známé filmové melodie.

Se svým programem pro děti pak vystoupí Michal Nesvadba, kterého na pódiu vystřídá 50členný cimbálový orchestr Zlaté husle a sólisté.

Slavnostní oficiální zahájení slavností je naplánováno krátce po 15. hodině. Pak už bude pódium patřit hudebním hvězdám. Vystoupí Vašo Patejdl s kapelou, Mydy Rabycad, Miro Žbirka, Bonnie Tyler, britští Saxon a ve finále večera finští Lordi.

V neděli je program laděn tradičně na mladší publikum, ale zkrátka nepřijde ani střední generace. Program začne ve 13 hodin. Vystoupí v něm domácí Butterfly Kiss, Anna K, Blackshard, Periferic, Škwor, Inner Empire, Fossil a Horkýže Slíže.

Vstupné na slavnosti je lidové. V pátek činí 100 korun a stejně tak v sobotu, kdy však lidé starší 60 let zaplatí jen polovinu. V neděli návštěvníci zaplatí za vstup do areálu 50 korun. Děti do 10 let mají vstup zdarma.