Práce jsou tak rozděleny do celkem tří etap, které souvisí také s tamními uzávěrami.

„První etapa skončí 10. srpna. Dnes druhý den by se práce měly posunout po Havířské ulici až ke křižovatce s třídou Osvobození a po Zakladatelskou ulici. Od 15. září se pak uzavírka posune na Zakladatelskou ulici po křižovatku s ulicí Rudé armády," řekl včera k situaci policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Po celou dobu uzávěr těchto ulic tudy mohou projíždět jen autobusy a vozidla integrovaného záchranného systému.

„Během 3. etapy prací ale bude vjezd povolen i dopravní obsluze, aby se tam lidé mohli dostat do zdravotního střediska," poznamenal dále policejní mluvčí.

Mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová doplnila, že silnice patří kraji a ten ji po skončení akce také opraví. „Souhlasili jsme zde s opravami i když víme, že pro řidiče je to komplikované. S firmou SmVaK i krajem se ale jednalo výborně a my jsme rádi, že potřebné zařízení projde opravou a kraj opraví také danou cestu," doplnila mluvčí magistrátu.

Další dopravní komplikace a omezení se nyní týkají také samotného centra Karviné, kde již delší čas probíhají práce na plynovém potrubí.

Právě dnes by měli zástupci karvinského magistrátu jednat se zhotoviteli stavby a dalšími zainteresovanými stranami na dalším řešení dopravní situace v místě a také na rozsahu případných uzávěr a omezení, které se mají dotknout Poštovní ulice.

O výsledcích jednání budeme čtenáře na stránkách Deníku ninformovat.