Areál letního kina, postavený v 60. letech minulého století, opět září novotou. Ve čtvrtek se jeho slavnostního otevření zúčastnili představitelé města i zástupci dodavatele i Nadace OKD, která na rekonstrukci přispěla třemi miliony korun.

V hledišti jsou nové lavičky a kapacita je přibližně 600 míst.

„Před hledištěm byly zrušeny tři řady sedadel pro zajištění většího prostoru. Na jevišti byly vyměněny nášlapné vrstvy a elektroinstalace. Před jevištěm i na stupních v hledišti vznikly plochy osazené zámkovou dlažbou. Uprostřed hlediště je nově plocha pro zvukaře," popsala novinky v areálu ředitelka orlovského domu kultury Izabela Kapisaová.

Podpora hornických obcí

Starosta Orlové Jaromír Kuča připomněl, že tento areál je ideální pro pořádání akcí, které lze dělat ve venkovním prostoru. „Jsem rád, že se nám ho podařilo opravit, a to i za přispění Nadace OKD," dodal Kuča.

Podle Martina Olši, ředitele Nadace OKD, si Orlová takové místo zaslouží. „Jsme rádi, že jsme v tom mohli pomoci. Vždyť ve městě bydlí více než 1000 zaměstnanců naší zřizovatelské společnosti OKD a právě do hornických obcí směřuje naše podpora i v náročných časech, kterými černouhelný průmysl ve světě prochází. Osud regionu nám není lhostejný," uvedl Olša.

Tím ale úpravy v „Letňáku" nekončí. V příštím roce dostane nové veřejné osvětlení a povrch komunikací.

Že areál skutečně žije, dokládá i jeho srpnový a zářijový program. 30. srpna tam proběhne tradiční festival Rocktherapy, tentokrát zaměřený na pomoc lidem s cukrovkou. 19. září se bude v areálu letního kina slavnostně otevírat dětské hřiště. Stejný den se bude konat populární Gulášfest, o den později zde bude ve tři hodiny odpoledne zahájen Den města Orlové.