Kromě standardních informací týkající se kádru, formy hráčů, postřehů domácího trenéra Jozefa Webera k dnešnímu duelu se redaktor snažil pražskému fanouškovi přiblížit, kam že to šemíci (klubové pojmenování hráčů vyšehradskéko týmu pozn. red.) vlastně jedou.

Kromě informace, že cesta bude dlouhá přes 400 kilometrů až k polské hranici, popsal redaktor klubových stránek Karvinou pražskému fanouškovi následovně:

„Karviná má své specifické problémy. Neblahé následky miliardových kšeftů oligarchů a jejich bílých koní z politické sféry s hornickými byty. Nezaměstnanost přes 11 procent to je ale jen oficiální číslo, ve skutečnosti bude vyšší, související hlavně s „transformací" v podobě neustálého propouštění lidí z těžebního gigantu OKD. Neštěstí v černouhelném dole Darkov, kde po výbuchu metanu zemřeli minulý pátek tři horníci. Nemluvě o kauze Petr Kramný, na které ochotně parazituje bulvární stoka."

Přesně toto se objevilo ve zmíněné pozvánce.

A co na to karvinský soupeř šemíků? Deník na zmíněnou webovou pozvánku upozornil domácího trenéra Jozefa Webra. Ten když si text včera dopoledne na internetu četl, nevěřil svým očím. Oficiálně se k tomu ale vyjadřovat nechtěl.

V pátek dopoledne navíc výše uváděná pasáž z webových stránek Slavoje Vyšehrad zmizela.

Redaktor klubových stránek přiznal, že část inkriminovaného textu líčícího Karvinou jako město plné mafiánů z webových stránek stáhli. „Netýkalo se to fotbalu," řekl Deníku stroze dotyčný redaktor.