Rána, jako by spadl celý barák. Takto popisují obyvatelé Fučíkovy ulice v Karviné-Novém Městě rachot padající střechy, která se tam dnes odpoledne zřítila na objektu tělocvičny Střední školy techniky a služeb. Vše se naštěstí obešlo bez zranění, v objektu nikdo nebyl.

Tělocvičnu vedení školy uzavřelo již dříve.

„Minulý týden jsem večer při kontrole přišla na to, že strop tělocvičny je narušený. Už jsem dovnitř nepustila ani uklízečku a nechala objekt uzavřít. Nejprve jsme si mysleli, že snad půjde o nějakou lehčí záležitost, nicméně naši údržbáři zjistili, že stav je mnohem vážnější. Okamžitě jsme svolali jednání s firmou, která objekt loni zateplovala, a přítomný statik řekl, že hrozí spadnutí stropu a musíme okamžitě řešit jeho zajištění," popsala na místě ředitelka školy Iva Sandriová.

Do dnešního dne se ale nepodařilo zajistit firmu, která by tak technicky náročné práce provedla. Střecha tak mezi tím padla.

Důvody? „Podle mého názoru selhala část střešní konstrukce, ale přesné příčiny nyní šetří soudní znalec a policie a proto nejde o oficiální závěr," uvedl statik Vojtěch Štrba po dnešní prohlídce objektu. Odhadovaná škoda se nyní pohybuje okolo částky 5 milionů.

Další zřícení objektu už nyní podle přítomných odborníků nehrozí. „Další práce zde budou probíhat v nejbližších dnech," uvedl na místě mluvčí hasičů Ivan Gašparovič.

Objekt bude celou noc střežen a zabezpečený před zvědavci i nevítanými návštěvníky. „Ještě že už začínají prázdniny," podotkla pak k náročné situaci pro školu její ředitelka.