Strom by město rádo, stejně jako v minulých letech, dostalo darem. „Chceme oslovit co nejširší veřejnost, aby nám strom nabídla. Všechny náklady spojené s formalitami, kácením a dopravou město samozřejmě opět ponese," říká mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

JEDLE NEBO SMRK?

A o jaký strom by se mělo jednat? Celkově by měl mít výšku okolo 15 metrů, celkově i se zapuštěnými kořeny pak zhruba 17 metrů. V dolní části by koruna měla mít 5 metrů. „Logicky prosíme o nabídku stromů pravidelných a „pohledných". Nezáleží až tak na tom, jaký jehličnan to bude, mívali jsme většinou smrk nebo jedli," dodává Swiderová.

NABÍDKA S FOTKOU

Lidé mohou městu už teď zasílat své nabídky a radnice také prosí o fotografie stromu, upřesnění místa, kde roste, a také bližší kontakt na jeho majitele.

Ten nejhezčí jehličnan v prosinci ozdobí náměstí před karvinským zámkem.

Letos poprvé bude mít svůj vánoční strom také prostranství před nově zrekonstruovaným kinem Centrum. Město jej má vytipovaný už z loňska, stojí u jednoho z domů v Karviné-Hranicích a majitelka ho městu také daruje.

Strom pro centrální náměstí ale ještě město nemá. Loni zdobil prostor před zámkem smrk, který do Karviné doputoval z Těrlicka. Městu ho věnoval občan Karviné, na jehož zahradě v Těrlicku rostl.