Ministerstvo obrany se jej snažilo zbavit už přes rok v rámci dlouhodobého projektu odprodeje nepotřebného majetku. Opevnění však zůstávalo stranou zájmu. Až doteď.

Aktuálně je vedené v sekci vyhodnocovaných nemovitostí, což znamená, že momentálně probíhá posuzování podaných přihlášek a nabídek zájemců o jeho koupi. Zda se jedná o jednoho či více lidí, není zveřejněno.

Je rovněž otázkou, co bude případný nový majitel s bunkrem dělat a jaké má plány. Ať už je to ale cokoli, trpělivost se mu vyplatila. Ještě před rokem a pár měsíci byla stavba nabízena za minimální částku 880 tisíc korun. Sami prodejci ale brzy pochopili, že tímhle způsobem jim pšenka nevykvete a armádní opevnění žádným zlatým dolem nebude.

Své nároky tak začali pomalu snižovat a z požadované sumy kus po kusu ukrajovali. Před dvěma měsíci už byla cena stlačena na čtvrtinu původní částky, tedy 220 tisíc korun. A dalších pár týdnů pak stačilo k tomu, aby se i tento údaj zmenšil ještě o další necelou polovinu. V současnosti tak je bunkr k dostání již za „pouhých" 140 tisíc.

K stinným stránkám obchodu patří pro kupce například fakt, že zmíněné stálé opevnění STO, typ PS, které nese označení OP S-13, leží na cizích pozemcích a stejně tak je k němu možný přístup jen přes pozemky jiných vlastníků. K objektu navíc nejsou zavedeny ani žádné inženýrské sítě.

Co tedy vlastně s bunkrem do budoucna novopečený majitel udělá, pokud bude prodej dotáhnut do úspěšného konce, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.