Příští týden se řadí u novojičínských školáků mezi nejoblíbenější dny školního roku. Důvod je prostý. Mají celotýdenní jarní prázdniny. Během tohoto času je v mnohých rodinách zvykem sbalit doma lyže, snowboard či běžky a vyrazit pryč z města, na hory, brázdit svahy. Jenže situace je všeobecně známá a pro vlekaře nijak povzbuzující. Více sněhu než v Čechách napadlo dokonce jeden čas během zimy v Izraeli a teploty kolem deseti stupňů jim také na radosti příliš nepřidají. Přesto však mnozí z nich situaci nevzdávají, a dokud to jen trošku jde, vleky lyžařům pouštějí.

Minimálně víkendového sjíždění svahu a především pohodlného vyvezení nahoru si mohou o tomto víkendu užít milovníci zimních sportů na Pustevnách. Budou mít navíc jistotu, že nebudou čekat v dlouhých řadách. „O lyžování není velký zájem," přiznal Karel Šrubař ze SkiAlpin Pustevny. V sobotu a v neděli budou v provozu vleky na Velké sjezdovce v horní části a dále vlek Pod Šumnou. Lyžaři zaplatí za skipasy jako ve vedlejší sezoně. „Jestli budeme jezdit ještě příští týden, zatím nevíme. Ale novojičínský okres bývá o jarních prázdninách vždycky ten nejslabší. Každopádně jde o to udržení a uvidíme, jak to bude vypadat," vysvětlil dále Karel Šrubař s tím, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu střediska.

Zuby nehty drží sjezdovku sjízdnou také provozovatelé kopřivnického areálu Červený kámen. „V sobotu se bude určitě lyžovat," ubezpečuje Ladislav Šimeček a pokračuje: „Pak uvidíme, co dál. Na našem webu máme, odkdy dokdy se jezdí a i to, že se bude lyžovat o prázdninách. Ale zatím nevím, jak vydržíme, protože stopa už téměř odplavala a je pod vlekem." Na Novojičínsku jde tak o dvě poslední místa, kde je možné si užít zimní sporty.

Co se týče blízkého okolí, za sněhem je možné vyrazit třeba do lyžařského areálu Mezivodí na Bílé, kde však pociťují slabší zájem lidí o lyžování. Podle Zbyňka Žáka ze střediska zájem klesá, když je ve městech jarní počasí.

„O víkendu ale přesto budou v provozu všechny tři sjezdovky. Leží na nich 40 centimetrů sněhu. Zatím se nám daří udržet výborné podmínky. Ráno vždy přimrzne," řekl Zbyněk Žák s tím, že minimálně ještě dva týdny vydrží. V provozu se, i přes nepřízeň počasí, daří udržet malý areál v Palkovicích.