Zároveň zástupci lidovců rezignovali na obě místa radních, které zastávali. Zbývající dvě strany ČSSD a Strana zelených ve vedení radnice chtějí pokračovat. V zastupitelstvu mají nadále nadpoloviční většinu 15 křesel z 29. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí města Marie Machková.

Starosta města Jaroslav Dvořák z ČSSD i odcházející radní za lidovce Marcel Brož se shodli na tom, že odchodu předcházel dlouhodobější nesoulad v názorech. Mimo jiné na případné vytvoření správy sportovišť nebo na systém rozdělování programových dotací. „Problémů ale bylo více," řekl Brož ČTK. Dodal, že nyní nebude usilovat o sestavení vlastní koalice. „Chceme být konstruktivní opozice," uvedl. V zastupitelstvu jsou ještě zástupci ANO, ODS a KSČM.

Dvořák dodal, že sice mají společně se Stranou zelených nadpoloviční většinu jednoho hlasu, rádi by pro větší komfort při hlasování získali podporu dalšího subjektu. „Za nás přichází v úvahu ANO a KSČM. S ODS jednat nechceme," řekl starosta.

Spolupracovat chce nadále se Stranou zelených. „Máme zájem dál spolupracovat. Nyní si předkládáme různé varianty dalšího složení koalice," řekl. Rozhodnou by se podle něj mělo příští týden.

Do zastupitelstva se po komunálních volbách v roce 2014 dostalo šest subjektů. Volby vyhrála ČSSD se ziskem 12 mandátů. Druhé hnutí ANO získalo v zastupitelstvu stejně jako třetí ODS čtyři křesla. KDU-ČSL, Strana Zelených a KSČM mají po třech zastupitelích. V městské radě má nyní ČSSD šest zástupců. Strana zelených jednoho.