Ani sváteční dny minulého týdne se neobešly bez dopravních nehod. Policisté museli řešit jeden případ střetu auta s lesním zvířetem. U dalších nehod pak hrála hlavní roli nepřiměřená rychlost a zhoršené povětrnostní podmínky.

V neděli 23. prosince v 15.40 hodin projížděla od Bruntálu ve směru na obec Valšov řidička v osobním vozidle Mitsubishi, která nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu a povaze komunikace a na sněhem pokryté vozovce dostala po projetí mírné pravotočivé zatáčky smyk, který nezvládla. Následně se otočila a vyjela do levé jízdní poloviny.

„V uvedenou dobu v protisměru jelo vozidlo Renault. Řidička při tomto smyku levým rohem vozidla narazila do přední části protijedoucího vozidla. Došlo k lehkému zranění řidičky pohmoždění hrudníku a krční páteře," uvedla policejní mluvčí Ivana Křištofová. Zraněná řidička byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice v Krnově. K jinému zranění osob nedošlo.

Na Štěpána se bouralo do značek

Dne 26. prosince v dopoledních hodinách došlo v obci Karlovice hned ke dvěma nehodám. První se stala krátce po deváté hodině, kdy obcí projížděl dosud nezjištěný řidič v osobním vozidle a pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Na namrzlém povrchu po průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel s vozidlem vpravo, kde narazil do dopravní značky. Když neznámý řidič svým vozidlem porazil značku s označením hlavní silnice a s dodatkovou tabulkou tvaru křižovatky, raději se rozhodl z místa ujet pryč. Policie případ nadále vyšetřuje.

Ke druhé nehodě došlo krátce před desátou hodinou dopoledne na silnici II. třídy. V uvedenou dobu zde projížděl řidič ve vozidle Opel a na namrzlé komunikaci dostal smyk, který nezvládl. Řidič vyjel za pravý okraj komunikace, kde narazil na přejezdu do vlakového signalizačního zařízení.

„Řidič po dopravní nehodě s vozidlem ujel a věc neoznámil k prošetření. Následným šetřením zjistila policejní hlídka z Vrbna pod Pradědem totožnost řidiče," dodala Ivana Křištofová. Na vozidle škoda činí asi pět tisíc korun a na zabezpečovacím zařízení okolo pětadvaceti tisíc korun.

.

Nabouraná signalizace u vlakového přejezdu poblíž obce Karlovice si vyžádá opravy za pětadvacet tisíc korun. Řidič, který nehodu způsobil, bude muset Policii ČR vysvětlovat také důvod, proč nehodu nenahlásil a ujel.

Sražená srna a plot

Ve čtvrtek 27. prosince se udály další dvě neobvyklé dopravní nehody. Krátce před druhou hodinou ranní projížděl po silnici I. třídy mezi Úvalnem a hranicí okresu Opava řidič v osobním vozidle VolsWagen Golf. Cestu mu však zničehonic zkřížila srna, která nečekaně vyběhla do jízdní dráhy z pravého příkopu. Došlo ke střetu přední části vozidla se zvířetem, které v souvislosti s nehodou na místě uhynulo.

Další nehoda se stala krátce před šestou hodinou ráno v křižovatce místních komunikací ulic Zahradní a Husova v Bruntále. „Řidička s vozidlem Škoda Fabia přijížděla do křižovatky po vedlejší pozemní komunikaci ulice Husovy. Zde nepřizpůsobila rychlost vozidla vzhledem ke stavu a povaze komunikace a na namrzlé komunikaci již nedokázala v křižovatce s vozidlem včas zastavit a dát přednost.

Vjela do jízdní dráhy řidiči přijíždějícímu z levé strany po hlavní komunikaci. Došlo ke střetu levého předního rohu vozidla Škody Fabia s pravým předním bokem vozidla Škoda Octavia," popsala Křištofová.

Následkem srážky bylo vozidlo Octavia odhozeno z komunikace a přední částí narazilo a prolomilo kovové oplocení u rodinného domu. Při nehodě nedošlo ke zranění zúčastněných osob. Dechová zkouška na alkohol obou řidičů byla negativní. Při nehodě došlo k poškození vozidla Škoda Octavia ve výši okolo třiceti tisíc korun a k poškození vozidla Škoda Fabia ve výši okolo deseti tisíc korun. Majiteli rodinného domu vznikla na oplocení škoda okolo deseti tisíc korun.

Anna Dohnalová