V prvním případě se přitom jednalo dokonce již o pětašedesátiletého muže ze Stěbořic. Toho chtěla zastavit hlídka v odpoledních hodinách v Novém Dvoře poté, co odjížděl od jedné místní restaurace. Muž však absolutně nereagoval na světelné znamení Stop, které rozsvítili policisté na svém autě, ani na další výstražná světelná a zvuková znamení a pokračoval v jízdě.

Navíc se snažil zabránit policejnímu vozu v předjetí a vytlačit jej ze silnice. Po takto divoké jízdě nakonec zastavil ve Stěbořicích u kostela a hlídka se jej chystala zkontrolovat. Nicméně řidič na výzvy k předložení dokladů nereagoval a naopak se pokusil opět odjet. To se mu však díky zásahu jednoho z policistů nepodařilo. Nakonec se tedy muž zkoušce nevyhnul a musel dýchnout do přístroje.

Ten mu v dechu postupně naměřil 2,9, 2,6 a nakonec 2,95 promile alkoholu. Byl mu tedy zabaven řidičský průkaz a skončil na opavské záchytce.

K dalšímu obdobnému případu došlo druhý den poté. V tomto případě se automobilová honička protáhla ještě dále. Devětapadesátiletého Opavana měli v plánu policisté zastavit již v Mírové ulici v Opavě, ale muž začal ujíždět. Přitom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, jelikož nerespektoval dopravní značení a přejížděl z pruhu do pruhu.

Pronásledován policií nakonec dojel až do Kobeřic. Tady nakonec nezvládl řízení a sjel se svou Alfou Romeo ze silnice do pole. Jeden policista poté pomocí hmatů a chvatů vytáhl řidiče z auta. Druhý policista totéž udělal s šestatřicetiletým mužem z Opavy, který cestoval na místě spolujezdce.

Řidiči bylo později v dechu naměřeno nejprve 1,03 a poté 0,96 promile alkoholu. Řidičák mu sice zadržen nebyl, jelikož jej neměl u sebe, bylo mu však až do dalšího rozhodnutí zakázáno řízení všech motorových vozidel.