Díky nově zjištěným informacím se jim podařilo identifikovat další dvě podezřelé osoby, které se také účastnily napadení cizinců. „Policejní komisař následně zahájil trestní stíhání čtyř podezřelých mužů ve věku od 18 do 24 let pro zvlášť závažný zločin loupeže, v krajním případě jim tak hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Pátým obviněným z provinění loupeže je teprve 17letý mladistvý. Komisař dále podal státnímu zástupci podnět návrhu na vzetí obviněných do vazby," uvedla mluvčí moravskoslezských policistů Gabriela Holčáková.

Podle kriminalistů je dost možné, že se pachatelé na útok připravovali předem. Jedna z vyšetřovacích verzí je ta, že cizince napadli pro to, aby získali jejich dresy. „Při skutku přitom muži útočili jak opakovanými údery, tak kopy a to i mezi lidmi v tramvaji. Podezřelí měli u sebe věci s tématikou místního i polského fotbalového klubu, kukly. Jeden ze zadržených měl i věci užívané při bojových sportech," přiblížila Gabriela Holčáková.

Většina obviněných je ostravským kriminalistům, specializujícím se na odhalování diváckého násilí, známá. Jednomu z obviněných uložil letos soud trest zákazu vstupu na fotbalová utkání pořádaná FAČR (v souvislosti s předchozím protiprávním jednáním) v délce 18 měsíců. Vyšetřování okolností zvlášť závažného zločinu je na počátku a bude pokračovat dalšími úkony trestního řízení, výslechy zúčastněných i svědků. Soud vzal obviněné do vazby.