Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nejednalo o vyřešení neobvyklé situace, kdy staré internetové stránky neobsahovaly oficiální prezentaci školy vlastníkem domény je v minulosti odvolaný ředitel MZŠ Tomáš Krpel, jenž vedl s radnicí několik soudních sporů a vedení Hnojníku dlouhodobě kritizuje, a to právě i na svém webu www.zshnojnik.cz.

Radnice nyní tvrdí, že nastal „konec šíření pomluv o MZŠ Hnojník a vedení obce". Ke změně adresy vydala prohlášení, z něhož vyplývá, že se zřejmě schyluje k dalším právním bitvám. „Konec šíření pomluv, polopravd a špinění dobrého jména obce Hnojník a neustálých útoků proti členům vedení obce na bývalých stránkách MZŠ Hnojník. Na Masarykově ZŠ a MŠ v Hnojníku byly s příchodem nového školního roku spuštěny také nové webové stránky školy. Na těchto stránkách jsou dostupné informace o aktuálním dění na škole. Na rozdíl od starých webových stránek, které si přivlastnil Mgr. Tomáš Krpel, zde můžete zaslat vedení školy dotazy a připomínky, na které vám bude odpovězeno," uvedla obec na svých oficiálních stránkách. „Proti šíření polopravd a pomluv na stránkách Mgr. Tomáše Krpela již podniklo nejen vedení obce, ale také další dotčené subjekty právní kroky s cílem vrátit dobré jméno jak obci Hnojník, tak Masarykově ZŠ a MŠ v Hnojníku," zmiňuje zpráva.

Doménu založil před osmi lety

Tomáš Krpel s tím nesouhlasí a tvrzení o pomluvách odmítá. „Doménu www.zshnojnik.cz jsem si nepřivlastnil, ale před osmi lety ji založil na své jméno a celou dobu za ni platil i poplatek," sdělil včera Deníku s tím, že v listopadu 2013, tedy po „ukončení ředitelování", webový program škole vrátil a instaloval si svůj program na zmíněné doméně.

Končí seriál soudů?

„Všechny mé informace, které podávám, jsou pravdivé a podložené i se svědectvím osob, které mi tyto informace poskytly," uvedl Tomáš Krpel a dodal: „Na jakékoliv právní kroky současného vedení jsem plně připraven a mimochodem podotýkám, že jsem proti nim zatím vyhrál všechny čtyři soudní spory a další soud bude snad již ukončen koncem září tohoto roku."