Důvodem je pokračující výstavba splaškové kanalizace v této obci. Práce zasáhly i důležitou světelnou křižovatku, na níž muselo dojít k úpravě signalizace. Původně se nepočítalo s žádným omezením.

„Předpokládali jsme, že to místo zvládneme průtlakem. Jenže se ukázalo, že je tam násyp, nějaká stará kanalizace, která nebyla nikde evidována, takže se to musí kopat vrchem," vysvětlil Deníku starosta Ludgeřovic Daniel Havlík.

Kvůli výkopovým pracím musel být uzavřen výjezd z boční staré silnice od Hlučína, která se na hlavní tah napojovala mimo světelnou signalizaci. Řidiči, kteří si tuto kratší cestu oblíbili, nyní musejí čekat na semaforech. První den se vytvořila kolona téměř do Hlučína.

Hlavní silnice z Hlučína na Ostravu přitom zůstala volně průjezdná. „Řidiči si zvykli na pohodlí, ze kterého nechtěli slevit. Prostě stačilo, kdyby jeli po hlavní, a bylo by po problémech," shrnul jeden z motoristů.

Po ranním kolapsu rozhořčení lidé volali na ludgeřovickou radnici a žádali upřednostnění svého směru. To se ale projevilo zpomalením v dalších směrech. A začali se ozývat další naštvaní řidiči. „Prakticky co hodinu někdo volá a stěžuje si, že v jeho směru jsou problémy. Pak se ozve někdo v opačném směru, a vzápětí máme telefonát kvůli úplně jinému směru," uvedl starosta, který zdůraznil, že každé přestavění semaforů stojí sedm tisíc korun.

„Musíme všechno pečlivě vážit. Krajním řešením by bylo vypnutí křižovatky, ale to by se lidé zbláznili," uvedl starosta s tím, že nejhůře by na tom byli motoristé odbočující z Ludgeřovic doleva na Ostravu.

Výkopové práce by podle starosty mohly skončit do dvou týdnů.