Záměr nabídnout pozemky v lokalitě u kapličky v ulici Vrablovecké se zrodil už před třemi lety. Tehdy se vyhotovilo celkem šest návrhů vizualizace, jak by celá oblast po rozparcelování mohla vypadat.

„Proběhla veřejná diskuze a zvolil se jeden z nich. Bylo nutno určit rozvrstvení pozemků, kudy povedou jednotlivé ulice, a mohl bych pokračovat," poznamenal ludgeřovický starosta Daniel Havlík, který je i náměstkem hejtmana pro dopravu a životní prostředí. V současnosti nechybí mnoho k tomu, aby mohla být podána žádost o stavební povolení a následně by se již přistoupilo k samotnému prodeji. „Na vlastní náklady chceme provést zasíťování daných pozemků.

Problém je v tom, že část, zhruba čtyřmetrový pás, vede po břehu rybníka. Jedná se o pozemek, který patří Lesům České republiky. Je potřeba se s touto institucí domluvit. Potom bychom už mohli zažádat o stavební povolení," pokračoval starosta Ludgeřovic.

Jeden pozemek byl měl mít mezi 850 až 1050 čtverečními metry. Cena za čtvereční metr bude činit 850 korun s tím, že o budoucím majiteli se rozhodne prostřednictvím obálkové metody. „Je to jednoduché. Na jeden pozemek k nám dorazí třeba dvacet obálek. Vítězem se stane ten, kdo nabídne nejvíce. Vše samozřejmě bude vázáno podmínkou, aby dotyčný začal v nějaké dohledné době po odkupu stavět, ať pozemek neleží ladem," vysvětloval Daniel Havlík.

Podle něj se předběžní zájemci už hlásí a s největší pravděpodobností nebude potíž pro pozemky najít kupce. Ludgeřovice, které se nacházejí v těsné blízkosti Ostravy, jsou totiž poměrně vyhledávanou lokalitou. „Zájemců by mělo být dost. Naše obec je pro dojíždění ideální. Pokud odsud jedu na ostravský krajský úřad, tak mimo dopravní špičku cestu urazím za čtvrthodiny. Jestliže je to ve špičce, pak to není o moc déle," uvedl dále.

Ludgeřovický starosta tvrdí, že s rozrůstáním obce místní občané nemají problém. „Naopak, jsme rádi, že se Ludgeřovice stále zvětšují. Momentálně máme 4800 obyvatel a v budoucnu se chceme přehoupnout přes pět tisíc. Na postu starosty jsem už osm a půl roku a za tu dobu se počet obyvatel zvýšil o dvě stovky," popisoval Daniel Havlík a na závěr ještě doplnil: „Musím říct, že se jedná pouze o první etapu. V té druhé hodláme připravit k prodeji další pozemky, na nichž by mohlo řádově vyrůst dalších šestatřicet až osmatřicet rodinných domů