Ceny skipasů na mnoha místech zůstávají stejné jako loni.

OSTRAVSKO

Ski areál Skalka

Ve Ski areálu Skalka se mohou vyznavači zimních sportů těšit na dvě nově rozšířené sjezdovky a dva vleky se zvýšenou kapacitou přepravy.

Na nejmenší lyžaře a snowboardisty zde bude čekat také nový dětský ski park s pojízdným pásem. Děti se rovněž mohou těšit na víkendovou lyžařskou školičku a jarní prázdniny na lyžích, kde je doprovodí maskot Skaláček.

Přípravy na zimní sezonu již probíhají, její začátek určí až dostatek přírodního sněhu nebo stálé mrazy, kdy bude možné zasněžovat sjezdovky uměle.

Počet vleků: 4

Délka sjezdovek: 300 metrů středně těžká, 300 metrů lehká a 60 metrů dětská sjezdovka

Celková kapacita: 1700 osob

Ceny:

celodenní pro dospělé 350 korun

celodenní pro děti 250 korun

celovečerní pro dospělé 300 korun

celovečerní pro děti 200 korun

Provozní doba:

neděle čtvrtek od 9 do 21 hodin

pátek a sobota od 9 do 22 hodin

www.skalkaostrava.com

Ski areál Vaňkův kopec

Na Vaňkově kopci se v nadcházející sezoně dočkají příjemného překvapení především nejmenší lyžaři a snowboardisté.

Nově se pro ně v areálu otevře další vlek a rozšíří se také dětský koutek. Rodiče budou mít možnost hlídat své ratolesti z nových vyhlídek a po lyžování si návštěvníci areálu budou moci odpočinout v rozšířené restauraci. 

Přípravy na zimní sezonu jsou v plném proudu a sněžná děla čekají na mrazy.

Počet vleků: 5

Délka sjezdovek: 600, 520, 500, 250 a 35 metrů

Celková kapacita: 600 osob

Ceny:

celodenní pro dospělé 360 korun

celodenní pro děti 260 korun

celovečerní pro dospělé 320 korun

celovečerní pro děti 230 korun

Provozní doba: pondělí neděle od 9 do 21 hodin

www.vankuvkopec.cz

BESKYDY

V Bílé se lyžaři na svazích vyřádí

Milovníci „bílého sportu" vyrážejí velice rádi za kvalitním lyžováním do Bílé. Zdejší areál, který se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice, se rozkládá v bezprostřední blízkosti hranice se Slovenskem. Parkoviště pojme až 650 vozidel. Lyžaři mohou využívat několik tratí s různou obtížností.

Součástí areálu je rovněž snowpark pro snowboarding. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé mají i umělé osvětlení pro večerní lyžování. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít čtyři upravované běžecké trasy o délce 20, 33, 10 a 16 kilometrů.

V areálu je v provozu lyžařská škola a ski servis s půjčovnou lyžařského vybavení. Sportovci ocení i kvalitní stravovací služby a možnost ubytování. Provozovatelé už stanovili na nadcházející sezonu 2014 až 2015 ceny, které uvádějí na svých internetových stránkách. Dospělý zaplatí za dvouhodinové lyžování 300, děti a důchodci 220 korun. Vleky za celodenní lyžování vyjdou na 480, pro mládežníky a seniory činí 360 korun.

Na Pustevny na lyže i na běžky

Turisty oblíbené beskydské sedlo nad Trojanovicemi patří mezi milovníky zimních sportů mezi vyhledávané lokality. Provozovatel střediska má pro ně dobrou zprávu. Ceny zůstanou stejné jako v loňské sezoně. Pustevny nabízí lyžařům šest sjezdových tratí různých obtížností.

„Pro začínající sjezdaře doporučujeme sjezdovku Pod Šumnou, která se nachází v blízkosti lanové dráhy na Pustevnách. Zkušenější lyžaři mohou navštívit Velkou sjezdovku, která která svými parametry uspokojí široké spektrum lyžařů. Náročnější lyžaři pak mohou využít sjezdových tratí Lokomotiva, Malá sjezdovka a Pod Kolibou. Pro děti je k dispozici lanový vlek," informuje provozovatel na webu www.pustevny.cz, kde je možné najít řadu tipů na výlety a dočíst se také něco o historii beskydské perly.

Kromě toho si na Pustevnách užijí také fanoušci bílé stopy, neboť okolí nabízí přes padesát kilometrů upravených tratí. Jejich stav, stejně jako provoz lyžařských vleků, je pravidelně aktualizován na webových stránkách střediska.

Celková délka sjezdových tratí: 3,01 km

Zasněžováno: 1820 metrů

Převýšení: 35 až 220 metrů

Denní jízdné v hlavní sezonu (HS): dospělý 380 Kč,

děti/senioři 230 Kč

Denní jízdné mimo HS (do 24.12. a od 9.3.): 300 Kč/190Kč

BUDIŠOVSKO

Ski areál Horní Guntramovice je závislý na sněhových podmínkách

Možná otevře, možná nikoliv. U Ski areálu Horní Guntramovice je doba provozu vždy nejistá, jelikož je plně závislá na sněhových podmínkách. Ve skiareálu na Budišovsku totiž nemají sněžná děla, která by na sjezdovku dodávala umělý sníh. Loňský rok byl tak pro Guntramovice doslova tragický.

Pokud by ovšem počasí letos lyžařům přálo, mohou si zakoupit dopolední, odpolední, večerní nebo celodenní jízdné. Za celodenní dají 250 korun pro dospělou osobu, za dopolední a odpolední 150 korun pro dospělou osobu a za večerní 200 korun. Pro děti je jízdné vždy o padesát korun levnější.

Ski areál Guntramovice se nachází na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic na Budišovku v Nízkém Jeseníku. Zdejší svah je 600 m dlouhý, 100 m široký a má 130 m převýšení. Také se zde nachází dvě běžecké tratě. 

JESENÍKY

V Jeseníkách za loňské ceny

V největším lyžařském středisku v Jeseníkách v Malé Morávce budou lyžaři jezdit v nadcházející sezoně za loňské ceny. Ve střediscích Kopřivná, Myšák, Ski Karlov, Klobouk, Čerťák a Avalanche platí jednotná permanentka. Dobrá zpráva pro návštěvníky Jeseníků je, že se cena nezdražuje, celodenní permanentka přijde na 450 korun a lyžaři ji uplatní ve všech uvedených areálech.

Do lyžařských středisek se hodně investovalo v předchozích letech, je postavena řada nových sedačkových lanovek, takže nyní vlekaři dělali spíše menší úpravy a vylepšení. Například na Kopřivné je nová dětská aréna a snowtubing, bufet a bar u sjezdovky se dočkaly zateplení a modernizace interiérů.

Provozovatelé také posílili umělé zasněžování a pořídili nová sněžná děla. V příštím roce se zde otevře nová červená sjezdovka, což posílí kapacitu střediska o 1200 osob. Všechna potřebná povolení už jsou vyřízena, lyžaři se na nové sjezdovce svezou ale až v sezoně 2015/2016.