Jeho zaměstnanci doufají, že po aprílovém počasí se vyplní předpověď meteorologů, kteří avizují o velikonočním víkendu polojasno s ranními teplotami hluboce pod nulou.

„Podmínky již nejsou ideální, na severní straně u lanovky se ale stále dobře lyžuje," potvrdila včera pokladní ski areálu. Děti, které o víkendu dorazí, se mohou těšit na překvapení, v pondělí bude připraven i tradiční velikonoční přejezd bazénu. „Velikonočním pondělím ukončíme letošní sezonu a budeme se připravovat na letní provoz," dodala pokladní.

To v Mostech u Jablunkova sezonu ukončili 27. března. „Hlavním důvodem byla extrémní změna počasí. Hodně se oteplilo a hodně pršelo, takže došlo k velkému úbytku sněhu ve spodní partii sjezdovky. Navíc o lyžování už nebyl zájem, takže pokračovat by nemělo smysl ani z ekonomického hlediska," shrnul ředitel ski areálu Jaroslav Bojko. Naznačil, že i ve dnech, kdy byly podmínky vyloženě ideální, chodily jen desítky lidí. Celkem se v Mostech lyžovalo přesně 85 dní. „Jsme zvyklí, že jich je 110 až 115, ale nestihli jsme dvanáctý měsíc, to bylo to špatné. Slunečních dní přitom bylo daleko víc než jindy," prohlásil ředitel areálu, který za tři měsíce navštívilo asi 25 tisíc návštěvníků. Navzdory včerejšímu sněžení zde pokračovaly přípravy na zahájení letní sezony.

V areálu Kocianka, kde se lyžovalo jen na přírodním sněhu, uzavřeli sezonu k 21. březnu. „Sníh byl, ale ne pod vlekem. Začalo svítit sluníčko a už to nemělo cenu. Když se začne jezdit na kolech, lidi ani nemají zájem," shrnul Jiří Vala z lyžařského klubu, který se o Kocianku stará.