Na článek zareagoval krnovský místostarosta Michal Brunclík (ČSSD), aby podrobněji vysvětlil proč na aktualizaci nezbyl čas. Upozornil také, že v uplynulých letech v Krnově vznikla celá řada dalších projektů, které lze označit jako příliš velkorysé nebo dokonce megalomanské.

Zbytečně ztracené roky

„Projekt druhé etapy průmyslové zóny Krnov - Červený Dvůr je skutečně z listopadu 2004, z doby místostarosty Jaroslava Vrzala. V minulém volebním období 2006 až 2010 ale byly čtyři roky času se na tento projekt podívat a hledat v něm případná úsporná řešení a úpravy. To se však za celou dobu nestalo," vysvětlil Michal Brunclík, že úpravy zastaralého projektu se daly stihnout dávno před tím, než se stal krnovským místostarostou.

„Oprášení projektu proběhlo až na přelomu let 2010 a 2011, kdy jsem nastoupil na radnici. Museli jsme okamžitě začít jednat s CzechInvestem, jinak nebylo reálné dotaci získat. Je tedy laciné nyní můj postup kritizovat, když se čtyři roky předtím sedělo v otázce průmyslové zóny s rukama v klíně," zrekapituloval časovou posloupnost Brunclík, který zisk víc jak padesátimilionové dotace na průmyslovou zónu v Krnově považuje jednoznačně za úspěch.

„Na dotaci dosáhly jen tři projekty v rámci celé České republiky. Průmyslová zóna nám pomůže nám vytvářet tolik potřebná pracovní místa," zdůvodnil své uspokojení nad ziskem státních dotací.

Neúspěšný Kabátův kopec

Zatímco projekt průmyslové zóny Červený Dvůr ve volebním období 2006 až 2010 ležel bez povšimnutí v šuplíku, připravovalo město několik investičních akcí, které si zaslouží označení megalomanské.

„Namátkou zmíním některé z nich. Příprava infrastruktury pro výstavbu 84 rodinných domů na Kabátově kopci, což je projekt asi za 150 milionů korun. Tento projekt je neekonomický a nebude realizován. Cena takového stavebního pozemku by vycházela na dva tisíce korun za metr a navíc město muselo vrátit dotaci," připomenul Brunclík krach jednoho z krnovských megalomanských projektů, který vznikl za jeho předchůdců.

Za další příklad přehnaně nákladného projektu považuje místostarosta Brunclík plánovanou rekonstrukci krnovského letního venkovního koupaliště.

Nákladné koupaliště i tělocvična

„Jedná se o projekt řádově za 150 milionů korun, přestože využitelnost koupaliště je jen několik málo týdnů v roce. Takové koupaliště je naprosto mimo ekonomickou realitu," připomenul Brunclík další krnovský megalomanský projekt.

Příliš se nešetřilo ani při přípravách sportovní haly na Janáčkově náměstí, která měla stát 120 milionů korun. „Tento projekt byl zracionalizován až v současném volebním období. Oproti původnímu záměru byl objekt snížen, osekán nadstandard a vysoutěžená cena je nakonec nějakých 46 milionů korun.

Na všech těchto akcích, které jsem zmínil, město utratilo milióny korun v přípravných fázích za studie a různé stupně projektové dokumentace. A to není výčet zdaleka úplný," doplnil Brunclík s tím, že názory na tyto projekty se mohou různit a rozhodně se nebrání diskusi o době, kterou si řada zastupitelů i občanů dobře pamatuje.