Havířovští radní navrhují zastupitelstvu, aby do koupě Merkuru investovalo 42 milionů korun. Vedení radnice by se tímto způsobem chtělo vypořádat s problémovou ubytovnou, kterou tam provozuje soukromá společnost

Ubytovna je provozována ve dvou věžových domech, které dříve sloužily jako hornická ubytovna a hotel. Třetí budova slouží jako kancelářská budova. V dalších dvou nižších objektech jsou restaurace, tiskárna a prodejny. V areálu je také hřiště a velké parkoviště.

„Získáme celý areál, přičemž s vlastníkem jsme dohodnuti na splátkách rozložených do pěti let. Peníze na to máme, část bychom mohli získat prodejem komerčních objektů, kde jsou dnes restaurace, prodejny a tiskárna. Podle technického stavu tří věžových domů bude rozhodnuto, jak s nimi naložíme. Předpokládám, že by po rekonstrukci mohly sloužit pro sociální bydlení jako dům s malometrážními byty pro mladé nebo seniory či jako dům s pečovatelskou službou," řekl v úterý odpoledne primátor Zdeněk Osmanczyk.

Společnost RPG chtěla původně částku převyšující 80 milionů. Jednáním se ji podařilo snížit o polovinu. Zastupitelstvo bude o návrhu jednat v pondělí 23. června. „Očekávám diskusi. Určitě však nebudu souhlasit s tím, že 42 milionů za celý areál je hodně. Věřím, že se nám lidem v bydlícím v okolí podaří vrátit klid a zajistit pocit bezpečí," dodal primátor.