„Nerespektoval dopravní značku zákaz předjíždění a v místě, kde je to zakázáno, začal předjíždět souběžně jedoucí vůz řízený šestačtyřicetiletou ženou. Vzápětí došlo k čelnímu střetu s protijedoucím osobním vozem značky Peugeot 107, který řídil čtyřiadvacetiletý muž," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Při nárazu došlo k lehkému zranění řidiče peugeotu a šesti lidí z VW Polo.

„Na pomoc byly vyslány tři posádky z ostravských stanovišť zdravotnické záchranné služby. Dva zdravotnické a jeden lékařský tým ošetřili sedm zraněných. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Jednalo se o dvě děti – chlapce ve věku osm a devít let -, a dalších pět osob ve věku šestnáct až čtyřiadvacet let," sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že pasažéři utrpěli lehká, středně těžká a v jednom případě těžké zranění.

„Zasahující posádky zjistily zejména poranění hrudníku a končetin, ve dvou případech také břicha a hlavy. Záchranáři pacienty přepravili do dvou zdravotnických zařízení, a to do Fakultní nemocnice v Ostravě a Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy," dodal Humpl.

Policie nehodu vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.