Rozloučit se s rokem starým a přivítat ten nový mohou lidé tradičně v Radvanicích a Bartovicích. Aby si ohňostroj mohly užít i děti, bude před radnicí odpálen už ve 21 hodin.

Přivítat rok 2013 mohou lidé také před Slezskoostravskou radnicí. Přesně o půlnoci nebe rozzáří ohňostroj a starosta Antonín Maštalíř pronese novoroční přípitek. Loni se této už tradiční akce zúčastnilo sedm set lidí.

První den nového roku pak oslaví tradičním novoročním ohňostrojem v Ostravě-Jihu. Dvacetiminutová hudební a světelná show začne v 18 hodin u kruhového objezdu v Hrabůvce. Bude to už po sedmé. Letos v lednu ohňostroj sledovalo čtrnáct tisíc Ostravanů.

„Ze čtyř míst bude odpáleno na půl tuny pyrotechniky. Scénický ohňostroj v obrazcích s výškovým finále podbarvený mixem pěti hudebních žánrů bude trvat dvacet minut. Uvede jej novoroční uvítání starosty obvodu Karla Sibinského a česká státní hymna," řekl Michael Kutty, mluvčí Jihu a doplnil několik rad. „Návštěvníci by měli stát s větrem v zádech, pokud budou stát po větru, mohou na ně padat papírové zbytky a popel. Motoristé by měli respektovat dočasné dopravní značení a pokyny policejních hlídek," uvedl Michael Kutty s tím, že kdo nepojede na ohňostroj, měl by se v době od 17 do 18.30 hodin oblasti kruhového objezdu v Hrabůvce raději vyhnout.

V době konání ohňostroje bude omezena také MHD. „V období od 17:45 do 18:30 hodin bude omezen provoz linek 1, 3, 12, 17, 24, 26, 27, 41, 48 a 55 projíždějících kruhovým objezdem u zastávky J. Kotase," sdělil Kutty s tím, že podrobné informace najdou lidé na stránkách ostravského dopravního podniku.