Ke srážce došlo ve 14.30 hodin na přejezdu u Rybníčků, u silnice spojující Opavu s Hradcem nad Moravicí. 

„Podle svědků řidička nejprve čekala před přejezdem a před sebou měla dodávku. Když se dodávka rozjela, žena vjela na přejezd, pravděpodobně už se ale nerozhlédla," říká k nehodě, která se stala v pátek před třetí hodinou opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Nikdo z pětatřiceti lidí, kteří byli v době střetu ve vlaku, se nic nestalo. „Ženu ve Volvu ale vlak tlačil zhruba šedesát metrů a podle lékařů utrpěla zranění těžšího charakteru. Z místa ji do nemocnice transportoval vrtulník," dodává Černohorský s tím, že věc je nadále v šetření.

"U osmačtyřicetileté účastnice nehody, která cestovala v automobilu, byla jako první posádka záchranářů, která náhodně projížděla okolo místa nehody, vracejíc se na základnu z jiného zásahu. Pacientku z vozidla vyprostili svědkové události, v době zásahu ZZS byla v bezvědomí a její život byl přímo ohrožen. Zasahující lékaři u postižené zjistili poranění hlavy a vyslovili podezření na poranění mozku.

Ženě museli zajistit dýchací cesty a přístrojem řízené dýchání. Byla uložena do vakuové matrace, po podání léků ji tým záchranářů připravil k leteckému transportu do nemocnice. Předána byla na urgentním příjmu FN Ostrava," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: Youtube