„Ono se to tu tváří, že je všechno hotovo, ale stále běží přejímací řízení mezi investorem městem Ostrava a zhotovitelem tedy naší firmou," informuje stavbyvedoucí Miroslav Žemla s tím, že na nové cyklostezce ještě provádějí drobné terénní úpravy.

Staví se zde od loňského listopadu. Trasa zahrnující i tři betonové opěrné stěny vede od místa nazývaného Na Honculi (za farmou u mostu přes řeku Odru) ve směru na Starou Bělou. Jedna z větví vede na křižovatku k restauraci U Matěje.

Druhá se napojuje na cyklostezku z Proskovic a Košatky zřízenou za evropské peníze ta několik let končila jako slepá v poli.

Michal Bača, předseda spolku Ostravou na kole zasazujícího se o lepší podmínky pro „kolaře" v moravskoslezské metropoli považuje nový úsek také za plus pro řidiče.

„Určitě to tam usnadňuje provoz, motoristům se nemusí nikdo motat po silnici. A z pohledu cyklisty? Úplně skvělá věc," konstatoval Bača.

K TÉMATU

Přes lávku s kolem v rukou Poprvé od velkých povodní v roce 1997 probíhá oprava lávky přes řeku Opavu v lokalitě Na Heleně v Třebovicích. Cyklisty čeká bariéra v podobě schodiště a náhradního koridoru na lešení s bicyklem v rukou.

Zdroj: Deník/Radek Luksza

 
„Tři dny jsme ji měli zcela uzavřenou. Přiznám se, že jsme se báli vlny nevole, vždyť je to po uzavření bývalého železničního mostu v Nové Vsi další překážka cyklistů na cestě z Poruby do centra a naopak. Ale žádné negativní ohlasy jsme nezaznamenali," uvádí Marek Krauss z Ostravských komunikací, které „běžné udržovací práce" na lávce provádí. Plánovány jsou do konce srpna.

„Během té doby vyměníme staré dřevěné mostovky za umělohmotné rošty, obnovíme protikorozní ochranu ocelových konstrukcí a provedeme sanaci spodní stavby a úložných prahů," informoval Jiří Maléř, mluvčí Ostravských komunikací. 

Text a foto: Deník/Radek Luksza