Zraněno bylo šest osob, své domovy muselo opustit bezmála dvě stě lidí. Škoda činí přibližně osm set tisíc korun. Příčinu požáru zjišťují hasiči a policisté. Ti na místo povolali i psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů.

PANIKA

„Po půlnoci nás probudil křik. Bylo to hrozné. Někdo křičel, že hoří, ať okamžitě vyběhneme ven. Popadli jsme děti a utíkali. Z jednoho okna šlehaly plameny, valil se hustý dým. Bydlí tu spousta rodin s dětmi," řekl Deníku nájemník z ubytovny.

„Měli jsme strach. Lidé panikařili. Někteří se dokonce chystali skočit z balkónu ve třetím a čtvrtém patře. Naštěstí to nebylo zapotřebí," přidala své zážitky žena z ubytovny.

Do bytů se někteří obyvatelé mohli vrátit až po několika hodinách. „Spát jsme šli až nad ránem. Dcera byla úplně vyklepaná. Ráno jsem volal do školy, že nepřijde," řekl muž.

PLAMENY

Hořet začalo ve velkém pokoji ve druhém patře. Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, dohašování jim zabralo dalších patnáct minut. „Všichni evakuovaní z nižších pater se mohli vrátit do svých bytů, ubytovaní ze třetího a čtvrtého patra našli ještě během noci náhradní bydlení," konstatoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že oheň mimo jiné zničil celý velký pokoj o rozloze přesahující čtyřicet metrů čtverečních a zakouřil chodbu ubytovny.

ZRANĚNÍ

K ubytovně se postupně sjely čtyři týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. V jejich péči skončilo sedm osob – chlapec a šest dospělých. „Jednalo se o ženu ve věku dvaadvacet let a pět mužů mezi jednačtyřiceti a pětašedesáti lety. Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Dítě, žena a tři z mužů se nadýchali zplodin hoření. Záchranáři jim je po ošetření převezli na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě.

Další muž utrpěl navíc středně těžké popáleniny nohy. „Po ošetření byl týmem rychlé zdravotnické pomoci přepraven do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava. U posledního z mužů, který byl hasiči vyveden z budovy, vyšetření lékařem ukázalo, že jeho transport do zdravotnického zařízení není zapotřebí. Byl ponechán na místě zásahu," dodal Humpl.