Jedna z posledních silnic v Ostravě, které loni na podzim mikrokoberec dostaly, je ulice Horní v Hrabůvce. Dlouho ale v pořádku nevydržel, na vozovce už je nyní řada prasklin.

„Z odborného posudku vyplývá jako hlavní příčina vzniku těchto prasklin v povrchu mikrokoberce prokopírování trhlin z podkladních vrstev vozovky. Na rychlejší proces jejich vzniku měl významný vliv i průběh letošní zimy s častými výkyvy teplot," uvedl mluvčí Ostravských komunikací Jiří Maléř.

Zhotovitel povrchu už prý uznal reklamaci a závady odstraní nejpozději do konce dubna. „Oprava bude provedena proříznutím trhlin a vyplněním vzniklé komůrky pružnou zálivkovou hmotou," upřesnil ještě Maléř. 

Co je mikrokoberec?Mikrokoberec je směsí kameniva, cementu, kationaktivní asfaltové emulze a vody. Před jeho pokládkou je nutné vyspravit výtluky, provést jemné frézování do tloušťky deseti milimetrů a poté udělat spojovací postřik. Směs se rozprostírá za studena v celkové tloušťce do dvanácti milimetrů ve dvou vrstvách s časovým odstupem minimálně jeden den.


Mikrokoberec, který dostala ulice Horní v Hrabůvce loni na podzim, dlouho v pořádku nevydržel. Na vozovce už je nyní řada prasklin.Mikrokoberec, který dostala ulice Horní v Hrabůvce loni na podzim, dlouho v pořádku nevydržel. Na vozovce už je nyní řada prasklin.