„Cílem této akce je vyjádření prestiže dobrovolnictví a povzbuzení dalších občanů k následování případů dobré praxe," uvedla Daniela Susíková z odboru sociálních věcí novojičínské radnice a dodala: „Titul Dobrovolník roku lze udělit registrovaným i neregistrovaným dobrovolníkům a osobám, kteří pomáhají sociálně slabým a vyloučeným lidem, seniorům, nemocným a hendikepovaným. Pomoc mohou poskytovat jak v terénu, tak v sociálních či zdravotnických organizacích v Novém Jičíně. Ocenění lze udělit i občanovi jiné obce, pokud vyvíjí dobrovolnickou činnost na území Nového Jičína."

Nominace mohou podávat organizace i občané písemně na odbor sociálních věcí Městského úřadu Nový Jičín, a to až do 31. května. Jak upřesnila mluvčí města Marie Machková, musí obsahovat základní údaje o navrhované osobě, tedy jméno, příjmení, datum narození, bydliště, telefon, popřípadě emailovou adresu.

Vítěz bude v září

„A samozřejmě stručný životopis a podrobný popis činnosti, za kterou je daný jedinec nominován. Také navrhovatel musí uvést své jméno, adresu a telefonický kontakt na sebe," dodala mluvčí Nového Jičína.

Zástupci organizací, ale i jednotlivci mohou své tipy zasílat emailem na adresu: dsusikova@novyjicin-town.cz, popřípadě na lfrantova@novyjicin-town.cz. Nominace v listinné podobě je možné doručit poštou na adresu: Městský úřad Nový Jičín, odbor sociálních věcí, kontaktní osoba Daniela Susíková, Divadelní 1, 741 01 Nový Jičín.

Nominacemi se bude zabývat sociální komise, následně je projednají radní města. Slavnostní vyhlášení Dobrovolníka roku proběhne 10. září 2014 při Dni sociálních služeb města Nový Jičín.