Cvik dnes v úvodu zasedání zastupitelstva připomněl, že kvůli psychickým problémům musel vyhledat odbornou pomoc. „Všichni dobře víte, že jsem byl poslední půl rok v pracovní neschopnosti. Doplatil jsem na to, že těch deset let, kdy vykonávám veřejnou funkci, se stres a pracovní vytížení nakupily natolik, že jsem je přestal zvládat," uvedl Cvik.

Dodal, že v současné době je však zdravotně zcela v pořádku. „V době rekonvalescence jsem měl ale čas přehodnotit své životní priority a hodnoty. Čas, který jsem věnoval práci, byl na úkor rodiny, ale také na úkor sebe samého, neměl jsem čas na relaxaci, která je důležitá k načerpání energie, aby člověk mohl dále fungovat a zvládat zátěžové situace," podotkl Cvik s tím, že se proto rozhodl dát funkci primátora k dispozici.

Cvik byl od jara, kdy ve městě vypukla kauza se zmanipulovanými zakázkami, na dlouhodobé nemocenské, z níž se vrátil přibližně před měsícem. Policie v případu stíhá 14 osob, mezi nimi primátorova náměstka Dalibora Hrabce (dříve VV), který ve funkci nadále zůstává. Cvik dnes rezolutně odmítl, že by jeho rezignace souvisela s policejním vyšetřováním.

Opozice však poukazovala právě na skutečnost, že Cvik přestal funkci primátora vykonávat právě ve chvíli, kdy se na magistrátu rozjelo policejní vyšetřování. Podle opozičních zastupitelů si navíc Cvik chce pouze zachovat dobře placené místo. Jeho rezignaci a následnou kandidaturu na náměstka primátora označili za ostudu, protože se domnívají, že funkce náměstka je stejně náročná jako post primátora. Kritiku opozice Cvik odmítl s tím, že s policií spolupracoval i během své pracovní neschopnosti a zásadně odmítl, že by post náměstka byl „trafikou".

Zároveň se dnes rozšířil i počet náměstků, který obdobně jako na počátku volebního období vzrostl z dosavadních tří na čtyři. Když na jaře rezignoval náměstek primátora Michal Novák (ČSSD), nebyla tato funkce obsazena. Nyní se novým náměstkem se stal dosavadní radní Karel Deutscher (ČSSD).

Jedenáctičlenná městská rada je složená z ČSSD, KDU-ČSL a nestraníků. V opozici jsou kromě ODS také komunisté, TOP 09 a Nezávislí.