Jednatřicetiletý muž z polského Kietrze tu měl podle výsledků prvotního vyšetřování policie vypít neznámé množství alkoholu a poté si jít sám zaplavat do jezera.

Z neznámých důvodů, avšak možná právě kvůli dezorientaci z podnapilosti, náhle zmizel pod vodní hladinou a již se více nevynořil. Po vytažení bezvládného těla na souš se muže na místě pokoušel ještě resuscitovat zdejší plavčík a následně i hlučínští a ostravští záchranáři.

Všechny snahy už ale byly marné. Lékař nakonec během oživování v sanitě konstatoval v 18.53 hodin smrt pacienta. Cizí zavinění přitom nebylo policií zjištěno.

V době, kdy se měl muž topit, tedy mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou, neměl být u jezera přítomen jediný svědek. Přímo v rekreační oblasti se pak smutnou zprávu dozvěděl i otec utopeného, který tu rovněž pobýval.

Tragicky skončil relax u vody i pro sedmnáctiletého chlapce, který společně s o rok mladším kamarádem chtěl přeplavat na druhý břeh Žermanické přehrady. Zhruba v polovině nádrže ho však postihla křeč, ponořil se pod hladinu a hasiči už ho nedokázali včas najít - více zde: Na Žermanické přehradě se v neděli utopil mladý plavec