Celkem 61 těchto obřích nádob na odpad zaplní i okrajové části a tamním obyvatelům budou k dispozici až do 24. května. Město tak chce svým obyvatelům usnadnit nejen blížící se jarní úklidy.

„I když jde o finančně náročnou akci, město ji realizuje vždy dvakrát do roka na jaře a na podzim. Je to období, kdy lidé dělají pořádek a ve větší míře se zbavují objemného odpadu," říká tisková mluvčí tamní radnice Dorota Havlíková.

„Kromě toho přistavujeme kontejnery v případě úklidových akcí a při likvidaci černých skládek," vysvětluje dále mluvčí radnice .

Město tak nyní vyzývá občany, aby případné nepotřebné harampádí a další větší věci nevyhazovali do komunálního odpadu či dokonce někam do přírody, ale využili právě této možnosti.

„Občané města mohou navíc po celý rok využívat bezplatně místní sběrný dvůr, nebo si u specializované firmy objednat jednorázový odvoz odpadů, kdy uhradí pouze paušální částku ve výši 250 korun za jeden odvoz. Občan hradí pouze přistavení multicaru, ostatní náklady jako je odvoz na skládku a poplatek za uložení odpadů hradí město. Tato služba není určena pro stavební a demoliční odpady," dodává k dalším možnostem řešení problému s odpady mluvčí města.