Devatenáctiletý opilec jel v ulici Anglická, ve směru od ulice U Nádraží ke křižovatce s ulicí U Závor. Kvůli velké rychlosti dostal při odbočování vlevo smyk a to jeho vůz vyhodilo mimo cestu.

„Přední částí vozidla narazil do svislé dopravní značky, kterou vylomil a pokračoval dále. Vozidlem najel do oplocení bývalého areálu auto-burza a za plotem narazil do skříně elektrického rozvaděče. Po tomto nárazu se vozidlo obrátilo na pravý bok," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ke zranění řidiče nedošlo. V dechu mu ale policisté naměřili 1,57 promile, u opakovaného měření byla hodnota vyšší, a to 1,68.

Mladíka čekalo vyšetření na záchytce a pak putoval do policejní cely. Ukázalo se také, že nemá řidičské oprávnění pro žádnou skupinu. Dále policisté zjistili, že majitel vozidlo nemá sjednáno zákonné pojištění k vozidlu a že své vozidlo svěřil osobě, která není vlastníkem řidičského oprávnění. Předběžná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

„Mladík je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až na tři léta odnětím svobody," doplnila policejní mluvčí.